protipožární dveře

Instalace protipožárních dveří je často vyžadována zákonnou legislativou a bezpečnostními stavebními předpisy. Jejich instalace se ale vyplatí také pro zvýšení bezpečnosti rodinného bydlení. Vlastnosti protipožárních dveří jsou vymezeny a garantovány certifikáty, které v oblasti protipožárních vlastností dokládají jejich 100% funkčnost.

Na trhu jsou dostupné 3 bezpečnostní třídy interiérových protipožárních dveří:

Interiérové protipožární dveře základní úrovně

dokážou zabránit šíření ohně v případě požáru. Jsou určené pro instalaci do místností s kotlem na tuhá paliva. Můžete je využít také jako vstupní dveře do bytu, například v paneláku anebo rodinném domku. Pokud na protipožární dveře nainstalujete doplněk v podobě zámku s tzv. panikovou funkcí, který umožňuje otevření dveří zevnitř bez klíče, zvýšíte tím výrazně bezpečnost bytu či domu.
Protipožární dveře se vyrábí buď s požární odolností 30 minut, anebo také s odolností 45 minut.

Interiérové dveře požárně odolné bezpečnostní třídy 2

se obvykle instalují na místa, kde stavební normy požadují protipožární uzávěr. Tyto vnitřní vchodové dveře mnohem lépe chrání byt či dům před nebezpečím. Pro zvýšení této ochrany se využívá také pětibodový bezpečnostní zámek a instalace speciálních bezpečnostních pantů s ochrannými trny proti vysazení. Tento typ bezpečnostních dveří je současně zvýšenou ochranou před vniknutím cizích osob do objektu. Požární odolnost protipožárních dveří bezpečnostní třídy 2 je 30 minut.

Interiérové dveře požárně odolné bezpečnostní třídy 3

se používají v interiérech, kde je podle norem požadován protipožární uzávěr vyššího stupně. U tohoto typu bezpečnostních dveří je kromě protipožárních vlastností kladen zvýšený důraz na zabránění vniknutí cizích osob do objektu. Tyto interiérové vchodové dveře tak mnohem lépe chrání byt před nebezpečím. Bezpečnost dveří je zajištěna pětibodovým bezpečnostním zámkem a instalací bezpečnostních trnů, které brání snaze o vysazení dveří. Dveře požárně bezpečnostní třídy 3 se od dveří požárně bezpečnostní třídy 2 liší použitím zpevněného rámu dveří, tloušťkou dveří 44 mm, instalací 3-dílných pantů s integrovaným trnem proti vysazení a instalací do speciální kovové zárubně, která je při montáži vylita betonem. Požární odolnost protipožárních dveří bezpečnostní třídy 3 je 30 minut.

Kromě dveří požárně odolných patří mezi speciální bezpečnostní dveře také interiérové kouřotěsné dveře, které jsou určené do prostor, kde hrozí nebezpečí požáru. Jejich úkolem je v případě požáru zabránit vniknutí jedovatého kouře do místnosti. Obvykle se umisťují mezi dům a kotelnu nebo jako vstupní dveře z garáže do domu, případně také jako vchodové dveře do bytu. Kouřotěsné dveře zabrání pronikání kouře až do 200°C.

Dalším typem bezpečnostních dveří jsou speciální interiérové protihlukové dveře, které jsou vybaveny speciálním systémem se schopností pohltit nežádoucí hluk. Instalují se tam, kde se kladou zvýšené nároky na soukromí nebo ticho, anebo tam, kde hrozí riziko, že se hluk může šířit z místnosti ven a obtěžovat lidi v prostoru za dveřmi, tedy v případě činnosti nějakého stroje či motoru v dílně. Jsou ideální také jako dveře do dětského pokoje, ložnice, případně ordinace, hudební zkušebny nebo nahrávacího studia.

Interiérové protihlukové dveře mají různé výplně, podle toho, jaká je úroveň jejich ochrany proti hluku v dB. Pro ochranu proti hluku v úrovni 27 dB se používá papírová voština, pro 33 dB se používá výplň z děrované DTD, dveře vyplněné deskou LINEX se používají bez těsnění pro ochranu na úrovni 32 dB a 35 dB s těsněním. Dveře s protihlukovou ochranou na úrovni 38 dB jsou vyplněné dřevotřískovou deskou přerušenou vrstvou korku s těsněním.

Při výběru bezpečnostních dveří, zejména v případě, že potřebujete, aby dveře vyhověly předpisům zákonné legislativy, či speciálním bezpečnostním stavebním předpisům, doporučujeme využít poradenských služeb certifikovaných odborníků z dveřních studií, kde bezpečnostní dveře nabízí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno