údržba infrasauny jak na to návod

Přijít domů z práce, svléknout se, otočit knoflíkem a rovnou začít relaxovat ve vlastní infrasauně. Takový obrázek je v českých domácnostech čím dál častější. Jenže málokdo přitom ví, jak se o infrasaunu starat, aby požitek ze saunování vydržel co nejdéle.

Ať už máte vlastní luxusní infrasaunu, jako je třeba Grand Vitae od Saunasystemu, nebo si chcete koupit malou infrakabinu typu Mini, měli byste na její údržbu myslet už od začátku. Tím spíš, že správná údržba není nijak složitá. Většinou stačí hadřík, voda a trochu přípravku pro čištění sauny.

Venkovní čištění: stačí jen otřít

Čištění vnějších stěn infrasauny je jednoduché. Dřevo totiž bývá nalakované, proto stačí jen vzít si hadřík, trochu ho navlhčit a špínu jednoduše otřít.

infrasauna      čištění infrasauny

Uvnitř pozor na lak, moření i chlor

Údržba vnitřních částí je oproti vnějším stěnám trochu složitější. Vevnitř už totiž lakované dřevo nenajdete, protože při zahřátí by se z něj mohly uvolňovat jedovaté výpary. Proto vás nesmí ani napadnout, že byste si čištění ulehčili třeba tím, že dřevo nalakujete nebo namoříte.
Kvůli uvolňování jedovatých par nesmíte na čištění používat ani přípravky s chlorem. Chlor se totiž může při úklidu vsáknout do dřeva a při zahřátí by se z něj mohl vypařovat. A asi nikdo si nechce příjemné chvíle v sauně zkazit tím, že se bude dusit chlórem.

Speciální přípravky vyčistí a oživí barvy

Při čištění proto používejte jen přípravky, které jsou speciálně do saun. Lavice a opěradla, která nejčastěji používáte, byste měli čas od času přetřít třeba parafínovým olejem. Ta nejnamáhanější místa byste takto měli ošetřovat asi 3x za rok.
Pro důkladnější dezinfekci můžete použít i speciální dezinfekční prostředky do sauny (například Chemosan), který na používaná místa dáte po každém saunování.
Infrakabinu byste také měli pravidelně zevnitř čistit celou. Jak často ji budete čistit, záleží na tom, jak často ji používáte. Ideální ale bývá jednou za týden. Opět sáhněte po speciálních čisticích prostředích do saun, jako je třeba Saunareiniger.
Stačí ho naředit a rozetřít v infrasauně. Dřevo očistí a také ho projasní a pomůže ho ochránit.

Nezapomínejte větrat a infrasauna ožije

Po každém čištění byste navíc měli infrakabinu nebo infrasaunu důkladně vyvětrat. Jednoduše a levně tak zabráníte vzniku plísní.
I po letech používání tak může vaše sauna vypadat pořád luxusně. Stačí se o ni jen dobře starat.

PARTNER: logo saunasystem.cz

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno