hračky
Zdroj: Kulinenko.G / Shutterstock.com

Hračky na dálkové ovládání patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější dárky. Děti se nemohou nabažit možnosti ovládat vlastní autíčko, vrtulník nebo jiný stroj a obvykle je tato zábava ani po čase neomrzí. Jenže vybrat ten správný model může být někdy dost těžké. Podle čeho se rozhodnout?

Jak vybírat?

V prvé řadě je dobré odpovědět si na následující otázky:

  • Jak staré je vaše dítě?
  • Kde budete hračku využívat – doma nebo venku?
  • Co by hračka měla umět?
  • Jaký je váš rozpočet?

S ohledem na to, co všechno mohou hračky na dálkové ovládání umět, je nezbytné zvažovat bezpečnost hračky. Je nutné vyvarovat se minimálně do určitého věku dítěte hraček, které se pohybují příliš rychle, nebo mohou jinak dítěti ublížit.

Oblíbená autíčka

Mezi nejoblíbenější hračky na dálkové ovládání patří bezpochyby auta. Vybrat auta na dálkové ovládání ale není snadné už jen kvůli tomu, že nabídka je aktuálně velmi široká. Pokud je dítě dostatečně staré, nebojte se do hračky investovat a zvažte i to, aby měla nějaké efekty navíc. Pouhý pohyb autíčka dítě velmi rychle omrzí. Skvělé jsou různé zvukové nebo světelné signály.

Myslete na bezpečnost

Pro vnější použití jsou zase lepší letadla nebo vrtulníky. Koupit vrtulník na dálkové ovládání si již žádá důkladný průzkum trhu, abyste zajistili, že bude produkt bezpečný, ale také plně funkční. Uvědomte si ale, že provoz takových hraček venku má svá pevná pravidla a je nutné myslet i na další účastníky běžného života ve vašem okolí. Vrtulník tedy patří jen do zodpovědných rukou rodiče, který bude s dítětem při jeho používání v neustálém kontaktu a bude korigovat jeho nápady.

Vyplatí se myslet i na výdrž. Drtivá většina těchto hraček je napájena bateriemi. Hračky jsou tiché a bezúdržbové, ale mohou mít vysokou spotřebu baterií, se kterou je třeba počítat. Pokud chcete ušetřit, vyplatí se využívat nabíjecích baterií, které lze používat opakovaně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno