hypotéka na družstevní byt

Družstevní byty jsou specifickou oblastí realitního trhu, která přináší své výhody a nevýhody. Mezi klady lze určitě zařadit fakt, že vstupní náklady jsou oproti bytu v osobním vlastnictví podstatně menší. To je však zapříčiněno tím, že nemovitost není vaše, ale družstva, od něhož byt postupem času vykoupíte.

A právě zde čeká na mnohé zájemce o tento typ bydlení jisté úskalí. Je to především finanční stránka věci. Pokud nedisponujete dostatečnými úsporami, bude vás zajímat hypotéka na družstevní byt. Je ale takový produkt na trhu vůbec dostupný?

Jaká jsou omezení hypotéky na družstevní byt?

Pokud si kupujete dům či bytovou jednotku s pomocí hypotéčního úvěru, víte, že je zapotřebí ručit danou nemovitostí. Jak toho ale docílit u družstevního bytu, jež vám vlastně vůbec nepatří?

I na tyto situace myslí většina bankovních a nebankovních společností. Pakliže vás zajímá hypotéka na družstevní byt, počítejte s tím, že je třeba ručit jinou nemovitostí odpovídající hodnoty. Porovnejte si hypotéky a zvolte tu nejvýhodnější, na což má vliv hlavně velikost úrokové sazby.

Při žádosti o peníze se samozřejmě můžete dostat do úzkých, když neprokážete dostatečnou bonitu, nebudete mít ručení jiným objektem a podobně. I z takového stavu ale lze poměrně snadno vybruslit.

Americká hypotéka s vyšším úrokem

Pro nákup družstevního bytu lze vybrat americkou hypotéku, která je daleko benevolentnější. Navíc peníze v jejím případě máte možnost upotřebit opravdu na cokoliv. Kromě pořízení nové nemovitosti to mohou být i další náklady s jejím zakoupením či ze zcela jiného soudku – nová elektronika, automobil, atd.

Americká hypotéka je nedílnou součástí novodobého finančního trhu a v mnoha ohledech na ni dosáhnete daleko rychleji a pohodlněji, nežli na klasickou hypotéku na družstevní byt. Počítejte však s vyššími hodnotami úrokových sazeb. Výsledná volba se tak odvíjí od vaší životní situace a mnohých jiných důležitých faktorů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

  1. Existuje pouze několik bank v ČR, které poskytují hypotéky bez zajištění (jsou to předhypotéční úvěry nebo někdy zvané dočasně nezajištěný úvěr). Kupovali jsme dům v rámci insolvence, takže jsme taky neměli čím ručit, protože jsme nejdříve museli zaplatit dům a až po připsání peněz insolvenčnímu správci nám bylo vydáno potvrzení o výmazu zástavních práv a dluhů z nemovitosti. A až když se to vymazalo, tak jsme tím teprve mohli začít ručit. Zdal se to být začarovaný kruh, ale naštěstí jsem narazila na bezplatné poradenství, které s touto situací mělo zkušenosti a všechno šlo pěkně rychle. Přesně jak je zde v komentáři psáno, nejsou nutné nevýhodné hypotéky, spíš se zeptat někde, kde mají dost zkušeností, poradí a nesnaží se na Vás vydělat. Já mám super zkušenost s Bezporadce, kde mi sami volali, zaslali srovnání nabídek několika bank, poradili, dokonce mi i zkontrolovali kupní smlouvu a nikam jsem ani nemusela (vše jsme řešili telefonem nebo online, což jsem při mé pracovní době uvítala.

  2. I družstevní byt se dá koupit s hypotékou bez zástavy a to za výhodných podmínek. Porovnání jednotlivých nabídek poskytovatelů je samozřejmostí. Důležitá je ale vhodná strategie a zvolený postup. Na něm pak záleží ohledně výběru a kalkulacích nbídek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno