aa
Jste zde:  / Byt a dům / NEJNOVĚJŠÍ / Co přesně znamená dřevostavba?

Co přesně znamená dřevostavba?

SRUBOVÉ DŘEVĚNÉ DOMY

Dřevostavba je pojem, který v našich končinách prozatím nemá své postavení příliš silně zakořeněno. Z minulosti si většina představí neobyvatelné stavby, které byly vhodné snad leda jako zahradní domek ke skladování náčiní. Dnešní technologie je však mnohem dál a umožňuje stavět luxusní dřevěné domy, jejichž funkce jsou plně srovnatelné s funkcemi domu zděného.

Hlavní chybou při posuzování, co znamená „dřevostavba“, je zahrnutí staveb, které ve své konstrukci dřevo vůbec neobsahují. Stavby vyrobené z materiálů syntetických, případně z dřevního odpadu, odborníci za dřevostavbu nepovažují. Dřevostavbou v pravém slova smyslu je pouze stavba, která se ve své konstrukci skládá pouze z rostlého, čili přírodního dřeva. Rozpoznat ji na první pohled ale nemusí být vůbec snadné. Za dřevostavbu lze považovat rovněž části budov, které jsou sestaveny z dřevěných materiálů. Nejčastěji se jedná o krovy, zahradní domky, nebo skladové prostory. Jelikož jsou dřevěné domy a přístavky mnohdy nerozeznatelné od ostatní budov, ani si neuvědomujeme, jak četné množství staveb okolo nás jsou celé, či z části dřevostavbou.

Dřevěné domy a moderní sruby jsou stavěny stejně technologicky dokonale, jako zděná obydlí. Rozhodnete-li se pro dům ze dřeva, vězte, že budete příjemně překvapeni. Odborní stavitelé zaručují dlouholetou životnost, nadstandardní pohodlí i příjemnou cenu. Domy ze dřeva však oplývají i dalšími výhodami, jakými jsou například nízko nákladovost, velmi vhodné jsou pro alergiky a osoby s dýchacími potížemi, ale i pro ty, kteří touží po splynutí s okolní přírodou. Mýty, které kolem oboru dřevostaveb mají svou podstavu zakořeněnou ještě z dob, kdy se o jejich stavbu pokoušeli neodborní, samozvaní kutilové doprovázení lobbováním stavitelských firem, jsou dávno pryč. Tyto fámy již dávno neplatí a pokud jste zastánci ECO stylu, mohla by být dřevostavba, srub či roubenka ideálním řešení pro vaše bydlení na celý život.

PARTNER: logo wood-life.cz

Foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení