Japonské stěny

Současné trendy v interiéru směřují k otevřeným a čistým prostorům, které jsou už na pohled vzdušné. Již dávno jsou pasé radikální stavební úpravy, které rozdělovaly stěny na půl a vytvářely tak umělé předěly v pokoji. Čím dál častěji se přistupuje ke vzdušnějšímu řešení. Lze využít hned několik možností. Jednou z nich je využití skleněných panelů na místo běžných cihlových či jiných stěn. Čiré sklo se stává oblíbenou dělící vrstvou mezi obytnou částí a například koupelnou. Soukromí pak získáváte pomocí designových závěsů. Existuje ale i méně radikální a kontroverzní volba, a to látka.

Jestliže se rozhodneme rozdělit interiér prostřednictvím látky, s největší pravděpodobností jsme se rozhodli pro japonské posuvné stěny. Ty nabízí množství módních vzorů, které pokoji dodají osobnost, a navíc jejich vzdušnost pokoj opticky nerozbije, ale spíše dotvoří. V praxi se jedná o to, že látka je uchycena lišty, ve které se jednoduše pohybuje pomocí tyče nebo šňůrky. Je možné nainstalovat i drobný motorek, díky němuž odpadá jakákoli ruční manipulace.

Tento typ stěny je vhodný, nejen proto, že nenarušíte interiér stavebními úpravami, ale díky své nenáročnosti a trvalosti. Instalace japonských posuvných stěn nevyžaduje složité stavební úpravy, látka použitá na stěnu se dá lehce prát v pračce, čímž zajistíte čistotu i vůni a předejdete alergiím. Největším pozitivem je ale možnost výměny látky. V okamžiku kdy se vám starý vzor již nelíbí, nehodí se do interiéru nebo vyšel z módy, jednoduše nainstalujete nový. Takto jednoduše můžete udržovat interiér nejen čistý a vzdušný, ale i moderní.

Tento typ posuvných stěn je možné kombinovat. Není nutné využít jen tradiční délku, můžete kombinovat délku látky a její umístění, a tím si vytvořit jedinečný prostor, který jinde nenajdete. Kromě dělících schopností, nabízí stěny i stínící funkci. Jsou proto oblíbené i jako zástěny před slunečními paprsky.

PARTNER: logo unoal.cz

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: Unoal.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno