Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Byt a dům / NEJNOVĚJŠÍ / 6 faktů o svítidlech pro rodinný dům

6 faktů o svítidlech pro rodinný dům

osvětlení

Všichni vám řeknou, jaké konkrétní svítidlo si máte koupit, ale nikdo už vás neupozorní, na co byste si při výběru měli dát pozor? Při koupi svítidel do svého nového rodinného domu nemáte čas řešit všechny detaily. Na co byste se ale měli vždy zaměřit?

 1. Centrální svítidlo vše nepokryje

Obývací pokoj, vysoký strop – to úplně volá po snadné volbě, a sice závěsném lustru. Centrální osvětlení sice pokryje základní funkčnosti obývané místnosti, avšak ne dostatečně. Pro lidské oko je navíc příjemnější, pokud je světlo rozptýleno z více zdrojů. Centrální lustr je proto vhodné doplnit dalšími doplňkovými svítidly.

2. Interiérové svítidlo ven nepatří

Svítidla se nedělí na interiérová a venkovní jen proto, aby bylo čím mást zákazníky. Pokud umístíte interiérové světlo vně domu, pak máte založeno na malér. Venkovní svítidla totiž disponují speciální IP ochranou proti povětrnostním a podnebným nešvarům, kterým se ta interiérová nedokáží bránit.

osvětlení do bytu3. Funkčnost je důležitá

Než koupíte tu krásnou lampu, kterou prostě musíte mít, ujasněte si, na co ji využijete. Funkčnost je totiž velmi důležitá. Musíte zvážit, zda daná lampa splňuje nároky potřebné pro to, abyste mohli efektivně pracovat, nebo zda vám poslouží maximálně ke čtení beletrie.

4. Se senzory ušetříte

Sklep, vchodové dveře nebo třeba spíž. Co mají vyjmenované věci společného? Především to, že nejsou často používané. Jedná se o ideální místa, kde se uplatní svítidla se senzory pohybu. Nemusíte se o nic starat, světlo jednoduše pozná, zda ještě v místnosti jste, nebo ne, čímž šetří energii.

5. Levná investice se nemusí vyplatit

Do domu jste již investovali tolik, že uvažujete, kde byste konečně mohli ušetřit? Svítidla nejsou tím správným případem. Vždy si prověřte, zda kupujete opravdu kvalitní svítidlo se správnými certifikáty kvality a bezpečnosti. Svítidlo z tržnice vám stejně nevyreklamují.

6. Můj dům, moje svítidla

Pokud nejdříve zvolíte vhodná svítidla dle jejich funkčnosti, můžete z nich pak vybírat dle libosti a nespálíte se. Ať už chcete nadčasová svítidla, stylová světla nebo designové osvětlení, konečná volba je vždy na vás.

Zajímáte se o svítidla? Čtěte blog expertů na kvalitní osvětlení.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby