aa
Jste zde:  / Bazény / NEJNOVĚJŠÍ / Zahrada / 5 tipů, jak zakomponovat zapuštěný bazén do vaší zahrady

5 tipů, jak zakomponovat zapuštěný bazén do vaší zahrady

bazény

Bazén je investice do rodinné pohody i do zdraví. Děti se v něm vyřádí a dospělí si užijí relax u vody. Pokud si dobře vyberete, zapuštěný nebo částečně zapuštěný bazén můžete umístit i do obtížného terénu nebo malého prostoru. V poměru ceny a kvality vychází nejlépe bazény laminátové, které vám vydrží sloužit 30–50 let.

Do malého prostoru umístěte bazén s protiproudem

Chcete si po práci zasportovat? A máte zahradu jako dlaň? V menším bazénu s protiproudem si zaplavete lépe než ve větším bez něj. Děti protiproud zabaví na celá odpoledne.

Do kamenitého terénu se hodí částečně zapuštěný bazén

Je to vhodné řešení i tehdy, když máte vysokou hladinu spodní vody. Když polozapuštěný bazén šikovně obestavíte zídkou, bude sloužit stejně dobře jako ty zcela zapuštěné. Nezapomeňte vytvořit kolem vody plochu pro slunění, povídání a odpočinek.

částečně zapuštěný bazén

Bazén postavíte i ve svahu

bazén ve svahuZahrada v kopci? Žádný problém. Jednoduše zapustíte jednu stranu bazénu a druhou obestavíte třeba zídkou. Vytvoříte tak vyvýšenou terasu. Výhodou laminátových bazénů je, že je stačí obsypat suchou betonovou směsí, a tak je stavba levnější a rychlejší.

Posuvné zastřešení vám hodně prodlouží koupací sezónu. V letních měsících zastřešení jednoduše shrnete a získáte otevřený prostor. Když se ochladí, zastřešení udrží vodu o 7–10 °C teplejší. A tak si u bazénu posedíte i večer při svíčkách nebo tehdy, když bude venku pršet a foukat.

Zastřešení s bazénem tvoří jednotný celek

Nemusíte se omezovat na klasické obloukové nebo víceobloukové zastřešení. Můžete kombinovat a přizpůsobovat zastřešení pozemku. Třeba tak, aby nebránilo výhledu a současně poskytovalo chráněný prostor na převléknutí u bazénu.

TIP: širokou nabídku zastřešení bazénů najdete tady

S vhodnou bazénovou dlažbou padne bazén k domu jako ulitý

dlažba k bazénuVelmi krásné realizace vznikají, když sladíte bazénovou dlažbu s domem. Laminátové bazény mají speciální hladký povrch, který odolává mechanickému poškození a nechytají se na něm nečistoty, současně mu ale dává velmi luxusní vzhled.

Michal Vlášek se mezi bazény pohybuje odmala – vlastně mezi nimi vyrostl. Jeho otec totiž před čtvrt stoletím začal v Roudnici nad Labem laminátové bazény vyrábět a syn nyní rodinnou firmu Bazény Relax postupně přebírá pod křídla.

Často lidem radíme nejen s výběrem, ale právě i s umístěním bazénu,” říká. “I v komplikovaném terénu je možné umístit bazén tak, aby majitelům dělal co největší radost. Vyplatí se přemýšlet třeba i nad tím, kam přes den nejdéle svítí slunce.

 

V každém případě se při stavbě zapuštěného bazénu vyplatí sáhnout po kvalitním materiálu, ať nemusíte bazén za pár let měnit. Laminát nemá žádné svary ani spáry, což je nesporná výhoda oproti plastovým nebo fóliovým – právě ve spárách totiž začnou vznikat první prasklinky. Některé moderní laminátové bazény obsahují i vrstvu stříkané izolace, která udržuje vodu i o několik stupňů teplejší.

Velmi výhodné je stavět bazén na podzim. Země je ještě měkká a stavební práce jdou rychleji. Bazénáři navíc nejsou tak vytížení, a tak můžete bazén koupit se slevou.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Sabina

    / Odpovědět

    Taky mohu bazén jen doporučit. Přemlouval mě k němu manžel. mě to opravdu přišli vyhozené peníze. bazeny.cz/katalog/skimmerove-bazeny-15 Máme levnější skimmerový bazén a naprosto vyhovuje. Když je hezky, tak trávíme čas jenom v něm. Děti si skvěle vyhrají a večer hezky usínají. 😀 To je pro rodiče nejlepší přínos. 😉

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení