úspory energie

V dnešní době se téměř každý snaží ušetřit. Ať už se jedná o nákup levnějšího, jídla, oblečení nebo hledání co nejlepších řešení, jak ušetřit za vodu nebo energie. Ceny elektřiny a plynu jsou čím dál vyšší. To ale neznamená, že musíte nutně zaplatit víc. Když budete používat několik chytrých tipů, spotřebujete méně energií a výrazně ušetříte. A jaké tipy to jsou? Na to se podívejte v tomto článku.

1. Vhodné nastavení bojleru a topení

Ušetřit se dá pouze tím, že správně nastavíte ohřev vody v bojleru. Někdy se stává, že je nastavena zbytečně vysoká teplota, což vede k tomu, že se usazuje vodní kámen a zbytečně se spotřebovává velké množství energie pro udržení vody na této nepřiměřeně vysoké teplotě. Doporučovaná teplota je cca 55 °C. Stejně tak je dobré nastavit si topení. v bytě by nemělo být přetopeno. Pokud jedeme na delší dobu pryč, stáhneme topení na minimum tak, aby byt neprochladl, ale zároveň, aby se nevytápěl zbytečně. Ušetřit za topení můžete i díky srovnání cen plynu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

2. Spotřebiče s nízkou spotřebou energie

Při nákupu spotřebičů do domácnosti sledujte, jakou mají běžnou energetickou spotřebu. Nepořizujte si nic, co má vyšší energetické nároky, než spotřebiče s označením minimálně A+ (ideálně potom A++ nebo A+++). Obzvláště pokud se jedná o spotřebiče, které jsou v nepřetržitém provozu, jako chladnička nebo mrazák, je dobré vybírat opravdu ty s nejnižšími nároky a uvidíte, kolik dokážete uspořit.

3. Změna dodavatele

Další možností, jak snížit účet za energie je změna dodavatele. Existuje celá řada dodavatelů elektřiny nebo plynu a jejich ceny jsou různé. v případě, že narazíte na lepší nabídku, například v rámci srovnání cen elektřiny, neváhejte a zkuste změnit dodavatele.

4. Úsporné osvětlení

Energie spotřebovaná na svícení představuje poměrnou velkou část celkové částky za elektřinu. Přitom ušetřit není nic složitého. Stačí, když vyměníte běžné žárovky za ty, které jsou úsporné a v ideálním případě i dlouho vydrží. Svítivost a kvalita světla bývá stejná, mnohdy dokonce lepší, a rozdíl ve spotřebované energii je po čase značný.

logo uspory.cz

Zdroj foto: shutterstock.com

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno