Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Topení / Topení u francouzských oken

Topení u francouzských oken

Okna jsou nejslabším článkem domu v ohledu tepelné propustnosti. Proto vyvstává otázka, jak řešit vytápění kolem velkých francouzských oken či balkónových dveří. Stačí klasické vytápění domu, nebo je potřeba instalovat pod francouzská okna další speciální topná zařízení?
V první řadě je třeba si uvědomit, že od oken jde opravdu zima až při -10 °C. V roce je statisticky pouze 10 dní, kdy teplota klesá pod 10 °C pod nulou, takže pokud nežijete v chladnějších oblastech, nebudete potřebovat speciální topná zařízení, ale postačí klasické vytápění domu. V opačném případě Vám pomohou Konvektory k vytápění.

Konvektory k vytápění

Při venkovních teplotách -10 °C je u francouzských oken zima a rosí se. To se dá eliminovat otopnými plochami. Speciálně pro velká francouzská okna se vyrábějí konvektory k vytápění, které se mohou zabudovat buď do podlahy nebo mohou stát na podlaze (nebo napůl). K francouzským oknům se také hodí podlahové vytápění lépe, než klasické topení na stěně. Když už máte klasické topení, můžete si instalovat konvektory pod francouzské okno nebo použít jiné otopné těleso.

Roli hraje i kvalita oken

Kvalitní francouzská okna nepustí ven tolik tepla, což je velmi důležité. Mimo jiné ušetříte za vytápění, okna se vám tolik nerosí, možná ani nebudete potřebovat speciální vytápění pod okna. Vyberte si spolehlivého dodavatele a určitě se nedívejte pouze na cenu, nejlevnější okna na internetu bývají ta nejproblémovější.

Partner: logo svetoken.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby