Okna jsou nejslabším článkem domu v ohledu tepelné propustnosti. Proto vyvstává otázka, jak řešit vytápění kolem velkých francouzských oken či balkónových dveří. Stačí klasické vytápění domu, nebo je potřeba instalovat pod francouzská okna další speciální topná zařízení?
V první řadě je třeba si uvědomit, že od oken jde opravdu zima až při -10 °C. V roce je statisticky pouze 10 dní, kdy teplota klesá pod 10 °C pod nulou, takže pokud nežijete v chladnějších oblastech, nebudete potřebovat speciální topná zařízení, ale postačí klasické vytápění domu. V opačném případě Vám pomohou Konvektory k vytápění.

Konvektory k vytápění

Při venkovních teplotách -10 °C je u francouzských oken zima a rosí se. To se dá eliminovat otopnými plochami. Speciálně pro velká francouzská okna se vyrábějí konvektory k vytápění, které se mohou zabudovat buď do podlahy nebo mohou stát na podlaze (nebo napůl). K francouzským oknům se také hodí podlahové vytápění lépe, než klasické topení na stěně. Když už máte klasické topení, můžete si instalovat konvektory pod francouzské okno nebo použít jiné otopné těleso.

Roli hraje i kvalita oken

Kvalitní francouzská okna nepustí ven tolik tepla, což je velmi důležité. Mimo jiné ušetříte za vytápění, okna se vám tolik nerosí, možná ani nebudete potřebovat speciální vytápění pod okna. Vyberte si spolehlivého dodavatele a určitě se nedívejte pouze na cenu, nejlevnější okna na internetu bývají ta nejproblémovější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno