šetříme plynem

Média v posledních týdnech pravidelně informují o zlevňování energií na komoditních burzách. Klesající ceny se postupně odráží i u tuzemských dodavatelů energií. Jenže někteří nespěchají a profitují z vyšších marží. V článku proto poradíme, jak ve 4 krocích snadno a rychle dodavatele energií změnit.

1. Zjistit dosavadní roční spotřebu plynu

Dříve než vůbec o změně dodavatele začnete uvažovat, zjistěte si vaše aktuální náklady na plyn. Veškeré náklady odhalí vyúčtování plynu. Z něho se dozvíte sjednaný tarif, spotřebu plynu v MWh či m3, jednotkovou cenu za odebranou megawatthodinu plynu a také ceny za distribuci a další poplatky.

2. Srovnání s ostatními dodavateli

Jakmile zjistíte aktuální spotřebu a částku, kterou za plyn platíte, přichází čas na porovnání s ostatními dodavateli.

Bohužel jednotliví dodavatelé mají portfolio produktů rozdělené do mnoha tarifních struktur zahrnující nejrůznější bonusy, fixaci cen či nadstandardní služby. Zorientovat se v jednotlivých nabídkách proto není snadné. Situaci ještě více stěžuje samotný počet dodavatelů plynu, kterých na českém trhu působí desítky.

K rychlému a přehlednému porovnání jednotlivých dodavatelů se proto vyplatí použít kalkulačku cen plynu, kterou naleznete na stránkách Ušetřeno.cz.

Jaké údaje potřebuji pro plynovou kalkulačku?

* roční spotřebu plynu v KWh nebo v m3

* kraj umístění odběrného místa

* současného dodavatele plynu

3. Výběr vhodného dodavatele

Kalkulačka energií přehledně zobrazí jednotlivé nabídky a odhalí, kdo je nejlevnější dodavatel plynu. Vedle samotných dodavatelů je zobrazena roční cena za odběr plynu a také srovnání celkových ročních úspor.

Kromě cen plynová kalkulačka zobrazuje základní smluvní podmínky v podobě trvání smlouvy, výpovědní doby či sankčních poplatků za předčasné odstoupení od smlouvy.   V klidu a z pohodlí domova si proto můžete vybrat nejvýhodnější podmínky a především nejlevnější cenu.

4. Snadné uzavření smlouvy

Posledním krokem k finančním úsporám za energie je samotná změna dodavatele plynu. Tu stejně jako předchozí úkony provedete zcela bez námahy. Stačí v poptávkovém formuláři na stránkách Ušetřeno.cz vyplnit kontaktní údaje a odeslat poptávku.

Po odeslání obdržíte email se smlouvami k prostudování a plnou mocí ke zprostředkování změny dodavatele. Během jednoho dne vás bude kontaktovat zákaznická linka z Ušetřeno.cz, která zodpoví všechny vaše dotazy a pomůže s vyplněním žádosti změny dodavatele.

Podepsanou žádost pak stačí odeslat na adresu společnosti Ušetřeno.cz, kde vše zkontrolují a dokumenty předají novému dodavateli.

Změna dodavatele plynu proběhne podle výpovědní lhůty stávajícího dodavatele energií. Ve většině případů počítejte s výpovědní lhůtou tří měsíců. Poté se můžete radovat z levnějších cen plynu. Je to snadné, nemyslíte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno