finská sauna
titulek

Teplé letní počasí nebude trvat věčně a lidé začnou vyhledávat způsob, jak se zahřát. Dokonalým způsobem oteplení těla jsou finské sauny a infrasauny. Oba druhy fungují jinak, přesto podobně. Dřevěné kabiny rozmanité velkosti si našly svůj název ve Finsku.
Dnešní doba přeje saunám umístěným nejen blízko domu, ale i přímo v něm. Ideálním místem pro saunu je suterén anebo koupelna.

Finská sauna

Moderní druh sauny ohřívá lidské tělo pomocí saunových kamen a šíří ho vlhkostí i vzduchem. Ve finské sauně panuje vysoká vlhkost, dokonce až 80 %. Teplota vzduchu dosahuje 80 stupňů Celsia, někdy i více. Kamna finské sauny mají rošty, kde jsou kameny. Ty se musejí kvůli zvlhčení vzduchu polévat vodou. Speciální větrání má na starosti správnou cirkulaci vzduchu. Nejvhodnějším materiálem pro výrobu finské sauny je masivní dřevo. Vysoké teploty finské sauny nejsou vhodné pro všechny, lidé je špatně snáší.

Infrasauna

Ojedinělým druhem saunování, který se těší čím dál větší popularitě, je infrasauna. Celý zázrak funguje na principu infrazářičů místo kamen. V těchto moderních kabinách si zákazník užívá vzduchu maximálně 60 stupňů Celsia a vlhkosti až 50 %. Organismus není tak zatěžován jako u finských saun. Tělo se hloubkově prohřeje až do 3 centimetrů pokožky a odcházejí z něho toxické látky. Po použití kabiny není nutno zchlazení. Výhodou je rychlá snadná montáž, kterou dokáže i amatér nemluvě o úspoře energie.

Proč si koupit infrasaunu?

Pořídit si infrasaunu znamená redukovat svou váhu, protože se potíte. Detoxikace organismu podporuje imunitu a zabíjí škodlivé látky v těle anebo se jich pocením zbavuje. Játra a ledviny potřebují pravidelnou očistu. Relaxování a odbourávání stresu patří k dalším populárním výčtům. Kdo se chce cítit jako v pohádce, ať si dopřeje pobyt v infrasauně. Ženy dají sbohem celulitidě a zpevní si pokožku. Bolesti zad, kloubů a lepší krevní oběh ocení všechny generace. Saunování lidskému tělu maximálně prospívá.

Partner:logo Marimex


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno