husqvarna pila

Společnost Husqvarna snad ani není třeba představovat. Celosvětový výrobce venkovního nářadí pro údržbu zahrad, lesů nebo parků podniká už více než 300 let a patří mezi nejstarší průmyslové firmy, které existují. Součástí koncernu je i stejně velká divize stavebních strojů, které pro jejich kvalitu vyhledávají zákazníci po celé planetě. V tomto článku se podíváme na jeden segment jejího portfolia: ruční rozbrušovací pily. Ty mnozí považují za jedny z nejlepších na světě – a nás zajímalo proč.

Nejširší sortiment pil na světě

Husqvarna na svých vlastních webových stránkách uvádí, že nabízí nejširší sortiment ručních rozbrušovacích pil na světě. Jejím cílem je poskytnout vhodné nářadí každému uživateli – bez ohledu na účel použití nebo pracovní podmínky. I proto mj. nabízí rozbrušovací pily na všechny možné pohony – benzinové, elektrické, hydraulické nebo pneumatické. Stačí si jen vybrat.

Patentované technologie pro pohodlnější práci

Samotná šířka sortimentu by však Husqvarně k její současné pozici na trhu určitě nestačila. Co firmu řadí před většinu ostatních konkurentů, to je až množství technologických vychytávek, které u svých rozbrušovacích pil používá.

Tak třeba sofistikovaný karburátor s technologií SmartCarbTM automaticky připravuje směs paliva a vzduchu, takže v průběhu práce nedochází ke snižování výkonu motoru – a to ani v případě, že se začnou ucpávat filtry. SmartCarbTM navíc snižuje spotřebu paliva i emise výfukových plynů.

rozbrušovací pilaJedinečný je u rozbrusů Husqvarna také systém filtrace vzduchu. Active AirFiltrationTM tvoří hned tři samostatné filtry. Ten první zachytí až 90 % prachu a nečistot, druhý se postará o ten zbytek a třetí? Třetí papírový filtr zachycuje i ty nejmenší součástky a zajišťuje, aby do motoru proudil už jen čistý vzduch.

U rozbrušovacích pil Husqvarna úplně zapomenete na problémy se startováním. Startér je tu skutečně bezúdržbový – má utěsněnou vratnou pružinu i ložisko řemene a samotný startovací kabel je velmi odolný. Při práci vám přijde vhod i další technologie ElgardTM – elektronická ochrana proti přetížení, jež vás upozorní na možnost přetížení změnou rychlosti otáčení.

Dále vás pily Husqvarna potěší pevným klínovým řemenem, který byl navržen tak, aby vydržel co nejdéle a vy ho nemuseli tak často napínat. Nízké hodnoty vibrací během práce jsou pak standardem, na který už nároční uživatelé pomalu přivykají – v Husqvarně je naprostou samozřejmostí.

Dostupný prodej i servis

Husqvarna má v České republice velmi dobře dostupný servis, takže koupit si tu rozbrušovací pilu není žádnou sázkou na riziko. Už více než 12 let autorizovaný prodej a servis nabízí třeba společnost MANEK stavební stroje, spol. s r.o., která provozuje portál diamantove-rezani-vrtani.cz. Pokud si pilu koupíte přímo tady, dostanete navíc na veškeré servisní práce 10% slevu.

Partner: logo husquarna


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno