Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Interiér / Koupelny / NEJNOVĚJŠÍ / Připravte se na rekonstrukci koupelny

Připravte se na rekonstrukci koupelny

rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny začíná na papíře a ve vaší hlavě. Než se totiž pustíte do proměny této místnosti, je zapotřebí vše pořádně promyslet. Na začátku je třeba si ujasnit mnoho věcí.

Bude koupelna spojena s WC? Bude v koupelně pračka či nikoliv? Kolik členů domácnosti bude koupelnu využívat? Bude v koupelně vana, sprchový kout či obojí? Jaké bude vytápění a kam případně umístíte radiátor? Jaké chcete mít v koupelně osvětlení? Bude jen jedno centrální, nebo využijete například i vedlejší bodové osvětlení zrcadla? Je koupelna součástí zděného domu, nebo jde o panelákovou koupelnu (bytové jádro)? Z jakého materiálu jsou nebo budou stěny? Bude třeba vytvořit nové rozvody elektřiny, vody a odpadů?  To vše je třeba zvážit, než se pustíte do plánu nové koupelny.

Pokud si na návrh netroufáte sami, můžete se obrátit na některé koupelnové studio a nechat si vytvořit grafický návrh od zkušených architektů. Pokud si novou tvář koupelny chcete navrhnout sami, může vám pomoci plánek a vystřihovací komponenty. V malých bytech se obecně doporučuje propojit toaletu s koupelnou, protože tak ušetříte cenný prostor. Ve větších bytech, které obývá vícečlenná rodina, je naopak vhodné mít obě místnosti oddělené. V návrhu nezapomeňte na okno a dveře a na to, kam se budou otevírat.

Dohodněte se se členy vaší domácnosti na tom, zda bude v koupelně sprchový kout, vana nebo obojí. Sprchový kout je prostorem pro každodenní hygienu a osvěžení, vana zase místem odpočinku a relaxace. Ideální je, pokud si můžete dovolit obojí, pokud vám to ovšem dispozice koupelny dovolí. V případě, že se rozhodnete pouze pro vanu, je velmi praktické doplnit ji kvalitní vanovou zástěnou, aby mohla pohodlně sloužit také jako sprchový kout. Můžete si vybrat jak elegantní skleněné, tak také dostupnější plastové provedení. Při výběru umyvadla se ohlížejte nejen na jeho rozměry, ale také na váš životní styl a potřeby členů vaší domácnosti.

[irp]

Výběr designu zařízení vaší koupelny je věcí vašeho estetického cítění, měli byste se však snažit propojit design koupelny v jeden celek. Ideální je pořídit celé zařízení vaší koupelny od jednoho výrobce, tak aby koupelna působila harmonickým, jednotným dojmem. Komplexní řešení vaší koupelny nabízí firma RAVAK. Příkladem je koupelnový koncept Chrome, který je designově sladěný do každého detailu, a to jak funkčností jednotlivých součástí, tak jejich designem. Můžete začít výběrem vany a skončit u stojánku na zubní kartáček. Vaší koupelně dopřejete jednotný design a sobě krásný elegantní prostor, do kterého se budete rádi vracet.

logo ravak

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby