pelíšek pro kočku

Život bez mazlíčka si mnoho domácností nedokáže ani představit. Zvířátko se stává právoplatným členem rodiny a dostává se mu stejné péče, jako všem ostatním. Plánujete vstoupit do řad chovatelů a oživit své bydlení dalším, třeba chlupatým, přírůstkem? V tom případě je pořízení kočky nebo kocoura tou správnou cestou.

Nesporné výhody plynoucí z pořízení kočky

Napadlo vás jako první pořídit si nějakou exotiku, například papouška nebo želvu? Nápad je to sice hezký, ale pravdou je, že starost o tyto zvířata vyžaduje o dost víc práce a hlavně zkušeností, které začínající chovatel bohužel postrádá. Navíc, pokud máte děti, určitě nebudou nadšení z mazlíčka, se kterým se nemohou mazlit, případně se zahřát o jeho srst.

V posledním kole výběrového řízení pak většinou zůstane pes a kočka. Když tyto dva tvory postavíte vedle sebe, neunikne vám zajisté, kromě jiného, rozdíl ve velikosti. Pes je sice nejlepší přítel člověka, ale v uzavřeném prostoru bez zahrady rozhodně nebude šťastný. Ne každý si komfort v podobě pozemku pro volný pohyb zvířete může dovolit. Proto se na stupínek vítězů na plné čáře dostává právě kočka.

Přípravy na nového člena rodiny

Péče o kočku není nikterak náročná. Je ale třeba před jejím pořízením důkladně připravit váš byt, aby se v něm cítila dobře a měla vše, co k životu potřebuje.

Pokud máte děti, musíte jim hned na začátku důrazně vysvětlit, že ač je kočka přítulné zvíře, není to žádná hračka. A podle toho se k ní musejí chovat. Žádné tahání za ocas, žádné házení, žádné prudké údery a tak dále. Možná vám to přijde jako samozřejmost, ale děti nepřemýšlí stejně. Ani nemohou, s ohledem na jejich věk.

Určitě počítejte také s tím, že i když kočka není velké stvoření, stále vyžaduje určitý prostor. Sice není oproti jiným velkým strávníkem, ale i tak něco jíst musí. Toulavé kočky dokáží žít samy, ale v teple vašeho domova potřebují lásku. Musíte si být předem jisti, že všechny tyto body dokážete bez váhání splnit.

Uvažujte také dopředu o tom, že kočka, obzvlášť malé kotě, je od přírody zvědavé. Tudíž je místě před ním raději skrýt veškeré kabely pod proudem, aby nebyla způsobena újma na zdraví zvířete a škoda na majetku.

Musíte přijmout i fakt, že se kotě bude nějakou dobu učit chodit na vámi připravený záchod, takže se občas klidně stane, že se vymočí mimo něj. To a spousty dalších výchovných věcí se dá ale samozřejmě naučit. Chce to čas a trpělivost.

Potřeby vaší budoucí kočky

Je důležité klást důraz zejména na potřeby vaší budoucí kočky, které je praktičtější zakoupit ještě předtím, než si zvířátko pořídíte. Ušetří vás to následného shánění ve spěchu.

Mezi základní potřeby pro kočku patří bezesporu kočičí pelíšek, kde váš mazlíček bude přes noc (a určitě i během dne) nabývat ztracené energie. Nutností je i kočičí záchod.

Další potřebnou věcí je například odpočívadlo pro kočky.

Při výběru musíte vzít v úvahu rozměry kočky, materiál, z něhož je odpočívadlo vyrobené a v neposlední řadě také částku, kterou jste do něj ochotni investovat. Kvalitnější odpočívadlo už dnes totiž obsahuje zároveň i kočičí škrabadlo.

Energické kočky potřebuji také něco, s čím si mohou hrát. Měly by se jim proto pořídit i nějaké hračky. Lepší je zakoupit vícero druhů a kočka si vždycky sama vybere, na co má momentálně náladu.

Od samého počátku musíte mít při ruce granule pro kočky, kterými vašeho mazlíčka ihned přivítáte. Jídlo mu jistě udělá radost a prolomíte tím určité prvotní bariéry. K tomu se samozřejmě vyplatí zainvestovat i do nějakých kočičích kapsiček, které však budou přicházet pouze za odměnu. To vše samozřejmě patří do misky pro kočky, která by měla mít v bytě stálé místo.

Hodně štěstí, milí chovatelé

Základní stavební kameny pro chování koček máme poskládané, zbylou nástavbou si bude muset každý z vás projít sám. V tomto ohledu vám přejeme hodně štěstí!

A pokud byste si s něčím nevěděli rady, stačí navštívit stránku chovatelské poradny Happy Zoo, kde se dozvíte spoustu zajímavých rad a triků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno