zateplení

Úspora nákladů na vytápění je dnes rozhodujícím faktorem nejen při stavbě, ale především rekonstrukci budov. Existuje mnoho materiálů, které mohou pomoci uchovat teplo tam, kde si je přejete mít a ušetřit klidně i tisíce ročně za topení. Jedním z takových pomocníků je třeba polystyren, který je nejen levný, ale vlastně také poměrně univerzální. Pojďme si proto o něm poreferovat trochu více…

Vysoce kvalitní polystyrén se hodí na podlahu, ale i do extrémních podmínek

Fasádní polystyren se používá vůbec nejčastěji, precizně zaizolovaná fasáda je prakticky základem rodinného štěstí. Výhodou je nejen nízká cenová hladina, ale také váha. Dobře se opracovává a odolává vlhkosti, ale pokud jde o zvukovou izolaci, bude lepší sáhnout asi po jiném druhu materiálu. Dalším plusem je dlouholetá životnost, kvalitně vybraný fasádní polystyren by mohl bez problémů sloužit ještě vašim dětem. Běžně se využívá v deskách o rozměrech 50 x 100 cm.

Nenechte se mást čísly, hovoří jednoduchou řečí. EPS znamená zpěňovatelný polystyren, další důležitou cifrou je hodnota pevnosti v tlaku – obvykle 50 až 200 kilopascalů. Polystyren s označením Z, se hodí pro podlahy, S je nejvhodnější pro střechu, F je určen pro kontaktní zateplovací systémy na fasádách. Naproti tomu, například polystyren XPS je extrudovaný a odolá skvěle působení přírodních živlů, je také objemově stálý a díky specifické hustotě má hodně nízkou hmotnost.

Soklový polystyren nenasákne, nabízí i vyšší pevnost v tlaku

Specifika soklového polystyrenu jsou následující – vyrábí se zejména v deskách o rozměrech 125 x 60 cm s kolmou hranou či polodrážkou, nabízí ale také precizní tepelně izolační vlastnosti, výborně odolá hlavně působení mrazu a vody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno