aa
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Stavební techniky, materiál / Polystyren je ekonomické zateplení, které je vhodné nejen pro rodinné domy

Polystyren je ekonomické zateplení, které je vhodné nejen pro rodinné domy

zateplení

Úspora nákladů na vytápění je dnes rozhodujícím faktorem nejen při stavbě, ale především rekonstrukci budov. Existuje mnoho materiálů, které mohou pomoci uchovat teplo tam, kde si je přejete mít a ušetřit klidně i tisíce ročně za topení. Jedním z takových pomocníků je třeba polystyren, který je nejen levný, ale vlastně také poměrně univerzální. Pojďme si proto o něm poreferovat trochu více…

Vysoce kvalitní polystyrén se hodí na podlahu, ale i do extrémních podmínek

Fasádní polystyren se používá vůbec nejčastěji, precizně zaizolovaná fasáda je prakticky základem rodinného štěstí. Výhodou je nejen nízká cenová hladina, ale také váha. Dobře se opracovává a odolává vlhkosti, ale pokud jde o zvukovou izolaci, bude lepší sáhnout asi po jiném druhu materiálu. Dalším plusem je dlouholetá životnost, kvalitně vybraný fasádní polystyren by mohl bez problémů sloužit ještě vašim dětem. Běžně se využívá v deskách o rozměrech 50 x 100 cm.

Nenechte se mást čísly, hovoří jednoduchou řečí. EPS znamená zpěňovatelný polystyren, další důležitou cifrou je hodnota pevnosti v tlaku – obvykle 50 až 200 kilopascalů. Polystyren s označením Z, se hodí pro podlahy, S je nejvhodnější pro střechu, F je určen pro kontaktní zateplovací systémy na fasádách. Naproti tomu, například polystyren XPS je extrudovaný a odolá skvěle působení přírodních živlů, je také objemově stálý a díky specifické hustotě má hodně nízkou hmotnost.

Soklový polystyren nenasákne, nabízí i vyšší pevnost v tlaku

Specifika soklového polystyrenu jsou následující – vyrábí se zejména v deskách o rozměrech 125 x 60 cm s kolmou hranou či polodrážkou, nabízí ale také precizní tepelně izolační vlastnosti, výborně odolá hlavně působení mrazu a vody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení