aa
Jste zde:  / Stavba / Topení / Plynové kotle – nejefektivnější způsob vytápění

Plynové kotle – nejefektivnější způsob vytápění

kotle Junkers

Plynové kotle nadále zůstávají jasnou jedničkou na trhu s vytápěcí technikou, která poráží i nové typy kotlů na alternativní paliva. Ve srovnání s dřívějšími modely můžete počítat s výraznou energetickou úsporou. Dobrou zprávou jsou také jejich malé nároky na prostor, komfortní ovládání a šetrnost k životnímu prostředí.

Zajistí úsporu…

Se stále rostoucími cenami energií se domácnosti začínají poohlížet po úspornějších řešeních vytápění. Zatímco starší modely plynových kotlů byly schopné dosáhnout účinnosti kolem 70 %, v dnešní době se již pohybujeme na hodnotách kolem 90 %. Na trhu v současnosti převažuje kondenzační kotel, který využívá k ohřevu také teplo získávané ze spalin. Velkou výhodou dnešních plynových kotlů je také to, že pracují s maximální účinností i při nižších teplotách kolem 40-50°C. Díky těmto přednostem můžete na svých fakturách za plyn nalézt až o čtvrtinu nižší částky, než jste běžně zvyklí!

…i pohodlí

Jedním z hlavních argumentů pro volbu plynového kotle je pohodlnost jejich ovládání. Zatímco kotle na tuhá paliva vyžadují občasné přikládání a likvidaci popela, plynové kotle pracují téměř automaticky, aniž by se bylo třeba o cokoli starat. V menších a středně velkých bytech se vyplatí používat prostorovou regulaci teploty, která vám zajistí udržení stálé teploty v místnostech. Ještě o krok dále jde tzv. ekvitermní regulace s venkovním čidlem, která činnost kotle přizpůsobuje také venkovní teplotě.

Typy plynových kotlů

Při výběru plynového kotle si můžete zvolit, zda dáte přednost kotli určenému pouze pro vytápění nebo kombinovanému kotli, který slouží zároveň k ohřevu teplé vody. Oblíbené řešení představuje sestava plynového kotle a nepřímo ohřívaného zásobníku na teplou vodu.

V menších domácnostech, které se potýkají s nedostatkem místa, se výborně osvědčí kotel s vestavěným zásobníkem teplé vody. Mezi nejlépe prodávané modely patří závěsný plynový kotel Junkers Ceraclass s průtokovým ohřívačem vody a plynulou regulací výkonu, který skvěle zapadne do kteréhokoli koutu ve vašem bytě.

Značka Junkers – osvědčená kvalita

Pokud bychom měli jmenovat značku plynových kotlů, která se může pochlubit nejvyšší kvalitou svých výrobků a nejdelší tradicí, pak je to v prvé řadě německá společnost Junkers. Byla to právě ona, která před více než 100 lety uvedla na trh první plynový kotel pro domácnosti, a pomohla je tak osvobodit od všudypřítomného kouře, sazí a popela. Inovativní řešení v oblasti vytápění přináší svým zákazníkům až do dnešních dnů.

Zájemce o plynové kotle Junkers můžeme odkázat na širokou nabídku www.topenivodaplyn.cz, kde vám také ochotně a kvalifikovaně poradí s jejich výběrem. Vedle prodeje zajišťuje tato firma také montáž a servis plynových kotlů Junkers.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení