zateplené mobilní domy

Mobilhaus, mobilheim, mobilehome – pod všemi názvy se skrývá mobilní dům, jehož kolébkou je západní Evropa a USA. V těchto oblastech se mobilní domy začaly rozšiřovat v padesátých a šedesátých letech. Postupně si výhod mobilheimů všimly i další evropské a mimoevropské země. V současné době zažívají euforii také v České republice. Neúprosně rostoucí ceny nemovitostí na realitním trhu neumožňují mnohým rodinám pořídit si vlastní zděný rodinný dům. Levnější, přesto stejně kvalitní domov poskytují zateplené mobilní domy.

Rozdělení

Mobilní domy se rozdělují na tři základní kategorie – sezónní (nezateplené), mobilní domy celoroční (zateplené, ale vhodné pro země s mírným klimatem jako Anglie, Holandsko a Belgie) a zateplené. Optimálním řešením pro zdejší klima je právě poslední varianta. Úspornější je investice do staršího mobilního domu a jeho následná revitalizace a zateplení. Nákladnější jsou nově postavené mobilní domy k trvalému bydlení, jejichž zateplení vyhovuje klimatickým podmínkám v tuzemsku.

Cena

Rozhodujícím aspektem je cena. K dostání je mobilheim k trvalému bydlení za několik desítek tisíc korun i za několik set tisíc korun. Cena se odvíjí od velikosti obytné plochy a konstrukčního řešení. Pakliže chcete ušetřit, kompromis nabízí levný nezateplený, nicméně správně dispozičně řešený mobilní dům. A poté stačí dodatečně zateplit stěny, podlahu, střechu, přípojky vody a odpadů. Tím si budete jisti kvalitním zateplením, jehož účinnost se ukáže zejména v chladném až mrazivém počasí, které není v naší zemi výjimečné.

Vytápění

Trendem posledních let je růst cen elektřiny a plynu. Ekonomičtější alternativou vytápění jsou moderní krbová kamna na tuhá paliva, která plní praktickou i estetickou funkci. Jsou nenáročná na údržbu a mrazivé večery vám zpříjemní zvuk praskajícího dřeva a pohled do plápolajícího ohně. Kamna na tuhá paliva se pyšní vysokou výhřevností, a proto je interiér poměrně rychle vyhřátý.

Podvozek a střecha

Zateplení mobilních domů zahrnuje vedle zateplení stěn také zateplení podvozku a střechy. Používá se kvalitní extrudovaný polystyren, který na rozdíl od klasického polystyrenu působením tepla nemění objem. Druhý způsob zateplení je pomocí vaty, která se však při kontaktu s vodou ničí, respektive snižuje své tepelněizolační vlastnosti.

Okna a dveře

Pakliže se má z klasického mobilního domu stát mobilheim celoroční, lépe řečeno k trvalému obývání, je žádoucí výměna původních oken a dveří. Přestože se u původních modelů jedná o dvojskla či trojskla, často je zanedbaná kvalita okenních rámů, přes které uniká spousta tepla.

Pozor na spaliny

Velmi často mobilheim k trvalému bydlení disponuje větrací mřížkou, která se nachází na podlaze. Jejich úkolem je odvádět spaliny mimo dům. Při zateplování se před vás staví otázka, zda větrací mřížku ponechat či nikoliv. Rozhodnete-li se pro její odstranění, měli byste si pořídit měřidlo pro měření obsahu spalin v domě.

Jak vybrat firmu pro zateplení?

Na současném trhu působí spousta společností, v jejichž kompetenci je zateplení mobilních domů. Jak se v nepřeberném množství nabídek vyznat?

  • Kvalitní firma se bude prezentovat referencemi.
  • Poskytne vám čísla na zákazníky, k nimž se můžete přijít podívat na odvedenou práci.
  • Zpracuje přesnou kalkulaci.
  • Sepíše s vámi přehlednou a srozumitelnou smlouvu o dílo.

Nejste-li v této oblasti znalí, doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří se specializují na zateplení mobilních domů. Ochotně vám sdělí potřebné informace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno