benzinové pily oleo-mac

Šikovná řetězová pila patří k výbavě rodinného domu, chaty či chalupy stejně jako travní sekačka nebo kvalitní zahradní nářadí.

U domu je vždycky co řezat. Stačí se podívat na zahradu, kde je potřeba během roku prořezávat stromy či keře. A pokud dřevem topíte, pak jsou dobré benzinové pily nebo elektrické pily doslova k nezaplacení.

Kvalitní řetězové pily usnadní a urychlí práci natolik, že máte pro zimní topení nařezané dřevo nařezané na úhledná polínka během jediného odpoledne. Pokud pilu nemáte, je načase si ji pořídit. Kde? Zcela určitě je rozumné zamířit do specializovaného obchodu, kde by měli mít vyškolené techniky, kteří vám s výběrem odborně pomohou.

„Pokud potřebujete občas nařezat nějaké polínko na přitopení, uříznout nějako menší větev nebo zvládnout drobnější kutilské práce a nevadí vám, že budete připoutáni kabelem k elektrické zásuvce, postačí vám pila elektrická. Pokud je ale dopředu jasné, že budete řezat větší množství dřeva dál od domu nebo dokonce v lese, měli byste se zajímat o některou z pil s benzinovým motorem,“ radí odborník na tuto techniku Tomáš Maryška z Mountfieldu.

pily
Na rozdíl od elektrických jsou benzinové pily výkonnější a umožňují práci u domu i daleko v lese.

Řetězové pily samozřejmě nejsou běžné zahradní nářadí. Jde o docela sofistikované stroje. Obecně se benzinové pily dělí do tří kategorií. Skupina hobby benzinové pily je určena pro podobnou práci jako pily elektrické. Kategorie farmářské benzinové pily je výkonnější a má i robustnější konstrukci. Je proto vodná k pravidelnému řezání většího množství dřeva, ale také pro občasnou lesní – jak se říká – samovýrobu. Tedy ke kácení menších stromů, probírku, prořezávání a tak dále. A potom je tu královská skupina, tedy profesionální benzinové pily. Ty jsou podle Maryšky díky svým mimořádným parametrům a výkonu určeny pro jakoukoliv dlouhodobou a náročnou práci v lese. Mají propracovanou ergonomii a kupříkladu u nejprodávanějších značek u nás Oleo-Mac nebo Solo, mají také vestavěné velmi účinné antivibrační systémy. Ty jsou důležité, protože výrazně snižují fyzickou zátěž obsluhy i v případě dlouhotrvající práce. „K jejich dalším kladům například patří velmi snadné startování díky dekompresnímu ventilu a systému Easy Start. Kromě jiného jsou pak tyto modely vybaveny praktickým digitálním elektronickým zapalováním nebo praktickým bočním napínáním řetězu,“ dodává Tomáš Maryška.

Partner: zahradní nábytek

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno