Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Služby / Kořenová čistírna usnadní obcím starosti

Kořenová čistírna usnadní obcím starosti

kořenové čistírny

Ochrana životního prostředí se neustále zvyšuje. Evropská Unie vyžaduje po členských státech plnění přísnějších norem. Právě díky těmto razantním změnám si mnohá města a obce uvědomily naléhavost zajištění kvality vod. Dnes můžeme říci, že metropole a velká města se s dodržením vysoké úrovně odpadních vod popraly na výbornou. V pozadí stojí obce, kterým ve valné většině případů kanalizace anebo čistírna odpadních vod stále chybí anebo je v žalostném stavu.

Dostupná cena kořenové čističky odpadních vod

Velkou překážkou pro výstavbu špičkové kanalizace je samozřejmě finanční zatížení. Obce nedisponují takovými příjmy jako města, a proto je třeba najít řešení například za pomoci Evropské Unie. Je velmi problematické vyhledat vyhovující východisko pro obec i investora. Miliónové výdaje za moderní čističky odpadních vod nejsou pro malé obce atraktivní, protože se jim investované zdroje jen těžko vrací. V cestě mohou stát i jiné překážky jako je nedostatek prostoru, nevhodné klimatické podmínky anebo vysoké ceny pozemků.

Ekonomická cesta pro obce

Kořenové čistírny odpadních vod mají velké výhody pro obce, nemocnice, průmysly, větší provozy, bazény, koupaliště, skládky, ale i soukromé objekty. Díky nenáročnému provozu a nízké spotřebě energie je ekonomická a ekologická cesta čištění odpadních vod plně zajištěna. Základním prvkem instalace kořenové čistírny je mechanické předčištění. Kořenový filtr se umísťuje do nádrže vyplněné nejčastěji štěrkem. Voda velmi hladce, ale pomalu protéká. Mokřadní rostliny umístěné v kačírku znečištěnou vodu čistí. Dochází k fyzikálním, biologickým a chemickým procesům.

Jednoduchost principu je úžasná

Přirozené čištění nepotřebuje náročné požadavky na provoz. Kořenové čistírny pomáhají v České republice již dvacet let. Odpadní vody čistí efektivně a za velmi přijatelné investice, které se vrací již v průběhu prvního roku. Cena se odvíjí od velikosti, konstrukčního řešení, vzhledu terénu i dostupnosti pozemku. Majitelé kořenových čističek se nemusejí obávat zápachu, zanesení, zdlouhavé rekonstrukce ani vysokých nákladů na provoz v zimním období. Kořenové čistírny lze pořídit za dotace z Operačního programu Životního prostředí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby