rohová sedačka

Obývací pokoj je dominantní místností každého interiéru. V tomto pokoji trávíme nejvíce času a slouží také jako reprezentativní prostor domácnosti, kde hostíme návštěvy. Zařízení obýváků by měla být věnována velká pozornost, ať už z hlediska estetického nebo z hlediska komfortu. Nábytek je vybavením, které nejvíce ovlivňuje jejich design a komfort. Jaký nábytek se hodí do moderních interiérů?

Sedací souprava – dominanta místnosti

Dominantním vybavením každého obývacího pokoje je sedací souprava. Těch existuje hned několik druhů. Velikost a tvar sedací soupravy vždy záleží na dispozicích místnosti. Nelze říci, že by se jeden druh hodil pro všechny typy obýváků. Obecně jsou rohové sedací soupravy vhodné do větších místností a přímé sedací soupravy zase do menších prostor. Okolo sedačky musí být dostatek volného místa na pohyb. A jaký design? Pokud vybavujete interiér podle moderních trendů, měla by i vaše nová sedačka disponovat rovnými a čistými liniemi, bez zbytečných oblouků. Velmi žádané jsou sedačky s nerezovými doplňky nebo nerezovou konstrukcí.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Na doplnění křesla

Pokud vám to místo v obývacím pokoji dovolí, je dobré sedací soupravu kombinovat také s křesly. Vhodnou variantou je kupovat ucelené sety sedaček a křesel nebo vybírat křesla v podobném designu. Ani to ale nemusí být pravidlem. I křeslo v obýváku může být v kontrastu s ostatním vybavením místnosti, často platí u houpacích.

Nábytek už nemá tak dominantní pozici

Ještě před několika lety byly dominantou obývacích pokojů obývací stěny. Sestavy nábytku, které často byly přes celou jednu zeď s množstvím polic a vitrín. Dnes už obývací stěny tak dominantní postavení nemají. V oblibě je spíše minimalistický design. Obývací stěny jsou vybavené policemi, jen ve spodní části jsou skříňky a úložné prostory. Rozhodně byste ale neměli zapomínat na konferenční stolek do obyváku. Jeho barva je ideální stejná, jako barva malby v místnosti. Opět jsou populární stolky s nerezovou konstrukcí. V obývacích pokojích mohou být i komody, knihovny a další druhy nábytku. Z estetického hlediska ale platí, že čím méně, tím lépe.

Nezapomínat na osvětlení

Z estetického i komfortního hlediska je důležité i dokonalé osvětlení místnosti. V každém obývacím pokoji by mělo být vždy jedno centrální osvětlení – lustr uprostřed místnosti. Pro větší světelný komfort je dobré lustr doplnit také ostatními druhy svítidel. Vhodné jsou stojací lampy, LED pásky a malé lampičky na čtení.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno