kuchyně

Také vám vadí, že jakmile jdete vařit, je to, jako kdybyste se odřízli od zbytku dění doma? Stačí pár jednoduchých triků a samota vás už trápit nebude.

Přijít domů a hned do kuchyně

Ve většině domácností je kuchyň oddělená od zbytku místností. V dnešní uspěchané době není příliš času nazbyt, a tak se často stane, že přijdete z práce domů a jako první hned zamíříte do kuchyně, abyste uvařili večeři pro zbytek rodiny. Jenomže jste tam sami. Děti si hrají nebo sledují televizi vedle v obývacím pokoji. Jak to tedy udělat, abyste společně strávili víc času?

V kuchyni zvládnou pomáhat i ty nejmenší děti

V první řadě zapojte do přípravy jídla celou rodinu. Ano, obzvlášť u malých dětí to může být velká zkouška pro vaši trpělivost, ale věřte, že časem to přinese kýžené ovoce. Děti zvládnou hodně činností. Ty úplně malé mohou dávat třeba nakrájené kousky zeleniny do hrnce nebo míchat. Starší děti už zvládnou i krájet nebo škrábat brambory. Společně vám to rychleji uteče, a navíc získáte prostor pro povídání.

Barové židle pro rodinu i návštěvu

Skvělou pomůckou jsou také barové židle, které se dají přisunout ke kuchyňské lince. Nemusíte mít přitom doma vyloženě barový pult. Židle na bar vám příliš místa nezaberou a ostatní členové domácnosti si na ně mohou sednout a povídat si s vámi. Stejně tak barovky oceníte, když přijde návštěva. Během přípravy jídla už můžete živě diskutovat a nic vám neuteče.

Dovařili jste? Úklid kuchyně už nechte na ostatních

Minimálně hodinu jste strávili přípravou večeře a teď byste ještě měli celou kuchyň uklízet? Ani náhodou. Pokud doma nemáte myčku, požádejte ostatní členy domácnosti, aby umyli nádobí. Jestli myčku vlastníte, ať naskládají nádobí dovnitř. Vaše část práce už skončila a teď jsou jednoduše na řadě zase druzí. Dopřejte si chvilku oddychu. Teď jste to vy, kdo se může rozhodnout, jestli přiloží ruku k dílu nebo se jen posadí a bude celé dění sledovat.

Udělejte z dětí vrchní barmany

Děti chtějí v kuchyni pomáhat a povídat si s vámi, ale vy nemáte dostatek času a trpělivosti, aby vám zasahovali do vaření? Nevadí, i tak mohou být užitečné a strávit s vámi v kuchyni čas. Udělejte z nich barmany. Jejich hlavní pracovní náplní bude příprava pití na večeři. Nechte je umixovat smoothie nebo udělat šťávu. Budou nadšené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno