nádoby na výsev

Právě v tomto období je akorát ten správný čas začít s takzvanými jarními výsevy. Je to ideální příležitost pro ty, kteří se chtějí dopracovat k vlastní úrodě nebo k okrasným květinám už od semínka, vlastními silami. Jedním z dilemat, se kterými se pěstitelé mnohdy potýkají, je otázka volby vhodné nádoby.

Existuje celá škála rostlin, s jejichž výsevem je s ohledem na jejich dlouhou vegetační dobu dobré začít včas. Ze zeleniny jde například o celer, papriky, rajčata a podobně, u okrasných květin jsou to zase petúnie nebo begónie. Ať tak či tak, základem pro jejich zdravý vývin ze semene je především vhodně zvolená pěstební nádoba.

Absolutní nutností, kterou žádný pěstitel nesmí opomenout je fakt, že každá správná pěstební nádoba musí mít ve dně otvor, kterými může odtékat nadbytečná zálivka. Dalším důležitým faktorem při výběru by pak měl být dostatek místa pro kořeny rostlin. Platí v podstatě nepsaná zásada, čím více místa pro kořínky, a čím více kvalitní zeminy, tím lépe se rostlinám daří.

To co pěstitele často ve výběru vhodné pěstební nádoby limituje je boprostor, do kterého ji chtějí umístit a samozřejmě i její hmotnost. Asi jinak bude člověk přistupovat k volbě, když bude mít k dispozici pouze úzký okenní parapet a jinak, když bude moct využít prostorný balkón nebo lodžii.

Mezi ideální k téměř univerzálnímu použití lze zařadit osvědčené samozavlažovací truhlíky, které rostlinám zajistí dostatek vody i v době, kdy je třeba na delší dobu ponecháme bez dozoru. Jejich délka se na trhu běžně pohybuje mezi 40 centimetry až jedním metrem, což skýtá rostlinám příležitost pro jejich ideální vývin.

Samozavlažovací truhlíky jsou navíc opatřeny takzvaným vodoznakem, to znamená, že pěstitel má tak zcela jasný přehled o vlhkosti a zálivce substrátu. Vodu tak můžete díky jednoduchému ukazateli bez nějakého složitého zkoumání vhodně doplnit. Aktuální hladina vody v nádobě je navíc nepřetržitě měřena, a to i při samotném zalévání. Okamžitě tedy víte, na čem vy a vaše výpěstky jste.

Některé vodoznaky jsou navíc vybaveny i datumovkou. Na nádobu si tak můžete poznačit například, kdy proběhlo poslední hnojení nebo doplnění vody do truhlíku. Díky zátkám ve dnu se pak může vodoznak do truhlíku libovolně umisťovat, například k okraji nebo třeba na střed truhlíku.

Samozavlažovací truhlíky jsou samozřejmě jen jednou z možností, kterou můžete při výběru vhodné pěstební nádoby zvolit, a záleží na každém, jak se rozhodne. Faktem ovšem je, že tyto praktické nádoby jsou výrobci dodávány i s originálními držáky, díky kterým je jejich řádné a bezpečné upevnění zajištěno.

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno