Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Služby / Jak se připravit na rekonstrukci bytového jádra

Jak se připravit na rekonstrukci bytového jádra

betonova koupelna

Bytové jádro je nejcitlivější místo celého vašeho bytu. Rekonstrukce musí být provedena citlivě, aby nebyla narušena statika celého domu. Pokud se na přestavbu zatím připravujete a nevíte, kde začít, přečtěte si tento článek. Získáte přehled o tom, co vás čeká a jak se na to připravit.

Kompletní přestavba

Jádrem bytu bývá zpravidla koupelna a toaleta. Promyslete před tím, než začnete s bouráním, jak má být prostor rozložen. Přejete si propojení obou místností, nebo ponechat oddělené? Postačí vám vymezené místo na jádro, nebo využijete například část chodby? Samozřejmě že každý větší zásah oproti předchozímu stavu je nutné konzultovat s odborníky a někdy dokonce žádat o stavební povolení. Abyste si ušetřili útrapy s obíháním úřadů, můžete získat místo navíc například praktickým sprchovým koutem místo původní vany.

Obklady a jiné materiály

Rekonstrukce bytového jádra začíná vybouráním původních umakartových desek. Počítejte tedy nejen s nepořádkem, ale s nákupem zcela nového materiálu na stěny, strop i podlahu. Nemusíte sahat po klasických obkladech. Mnoho lidí se zamilovalo také do holého betonu, který koupelnám velice sluší. Nezapomínejte na to, aby všechny materiály byly vhodné do vlhkého prostředí. Popřemýšlejte také nad vhodnými nátěry a ochranou před plísní. Tato investice se vám rozhodně vyplatí.

Stavební firmy z okolí

Bourání, elektřina, stavba nových stěn a následná stavba interiéru. Všechny tyto činnosti čeká vaše bytové jádro, pokud jste se rozhodli jej rekonstruovat. Z toho plynou hned dvě zásadní rady: najděte si na pár dní nocleh mimo váš byt a poptejte stavební firmu z okolí. Firmu seženete na stránkách Poptávej.cz, aniž byste museli procházet a obvolávat nekonečno čísel a zkoumat ceníky. Vyhraďte si pár minut a vyplňte poptávkový formulář. Poptávka doputuje přímo k firmám z okolí, které následně reagují přímo do vašeho emailu s ceníkem na míru. Na vás už bude jen si vybrat tu nejlepší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky