strojní čištění koberců

„Koberce a čalounění jsou dávno pasé, místo nich využijte moderní a hygieničtější řešení jako jsou kupříkladu plovoucí podlahy.“  Tak asi tohle se dočtete v každém druhém článku o bydlení. Ale co když se koberců a čalounění vzdát nechcete jednoduše proto, že se vám líbí?  V tom případě vám nezbývá nic jiného, než koberce a čalounění vyčistit a tím je udržet nejen hygienicky čisté, nýbrž i zářivé a jako nové.

Znáte výhody a nevýhody koberců a čalounění?

Koberce a čalounění zdobí naše interiéry už odedávna. Dnes z nich však pomalu ale jistě mizí. Napadlo vás někdy proč? Krom nových proudů, nápadů a tipů pro modernější a útulnější bydlení za tím může vězet i fakt, že se koberce a čalounění špatně udržují.  To je jejich hlavní nevýhodou. Na koberce a čalounění sedá prach, a tudíž se stávají útočištěm roztočů a dalších mikrobů. Také skvrny se špatně čistí. Výhody však nevýhody převyšují – koberce a čalounění činí domov útulnějším. Zejména koberce pak působí protihlukově a zajišťují teplo od podlahy. A proto se koberců a čalounění nevzdávejte, raději je pořádně vyčistěte.

Jak lze čistit koberce a čalounění?

Čištění koberců a čalounění není nejlehčí a nejzábavnější prací, když však víte jak na to, není to nic, co byste nezvládli. Existuje spoustu způsobů čištění. Pro každodenní úklid si vystačíte s vysavačem, kterým odstraníte prach a drobky. Vysát můžete nejen koberce, nýbrž  křesla a pohovky. V případě skvrn budete potřebovat vodu se saponátem, případně se speciálním čistícím prostředkem určeným na koberce a čalounění. Pro větší celkové oživení se doporučuje čas od času vyčistit koberce a čalounění po celé jejich ploše. V tomto případě se nedoporučuje ruční čištění, které způsobí přílišné nasáknutí vodou. Mnohem lepší variantou je strojní čištění koberců a čalounění, které je snazší, rychlejší a efektivnější. K tomuto se používají dnes velmi oblíbené stroje Kӓrcher, které z koberců a čalounění vytáhnou i velmi zalezlé nečistoty. Tkaniny jsou vyčištěné, oživené a jako nové. K čištění se obvykle používají speciální přípravky s antistatickou přísadou,  která tkaninu dlouhodoběji chrání před dalším znečištěním. Největší výhodou strojního čištění je skutečnost, že jsou koberce a čalounění rychle suché, tudíž připravené k užívání.

Zůstaňte retro a budete opět in

Možná, že i vy budete mít nutkání zbavit se starého koberce po babičce. Jen kvůli módním trendům ho nevyhazujte. Využijte strojní čištění koberců a čalounění a opět mu do tkanin vneste život.  Věřte, že pokud nepodlehnete módní vlně a zůstanete retro, za nedlouho opět budete in. Neboť koberce a čalounění se opět pomalu vracejí do módy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno