bezpečnostní dveře Pospíšil

Můj dům, můj hrad, říká se. A není divu. Domov je místo, kde trávíme velkou část života, místo plné zážitků a vzpomínek, kterému vládneme jen my. Často si jej spojujeme s pocity jako klid, radost či bezpečí.

Jenže každý dům, stejně jako hrad, má svá slabá místa, kterých dokážou využít kdejací lapkové a nenechavci. Ti podle policejních statistik chodí nejčastěji okny a dveřmi.

.Základ: bezpečnostní dveře

bezpečnostní dvěře výhodná cena
Basic cenově výhodné, modelová řada BD2 Autor: pospisilr.cz

A dlouho není žádným tajemstvím, že obyčejné vchodové dveře nejsou pro zkušenějšího zloděje zásadní překážkou. Často je dokáže překonat do několika minut.Jenže co s tím? Jak snížit riziko vykradení na kýžené minimum? Vždyť padací brány se už dávno nevyrábí a stavba hradní věže se nevyplatí. Řešení je tu přitom mnohem prozaičtější a modernější: investice do bezpečnostních dveří, které dům přetvoří takřka v pevnost.

Co ale z klasických dveří dělá ty bezpečnostní? Zaprvé je to pevná a tuhá, nejlépe ocelová konstrukce. Na rozdíl od běžných dveří, které se zamykají pouze v jednom místě, mají bezpečnostní dveře aktivní zasouvací čepy v pěti a více bodech na několika stranách zárubně. Ta by se měla s novými dveřmi obměňovat také. Nežádoucímu vysazení dveří pak zabrání bezpečnostní trny na pantech.

Šest tříd odolnosti

Množství a kombinace jednotlivých bezpečnostních prvků nakonec zasazují dveře do jedné z šesti certifikovaných bezpečnostních tříd, z nichž každá reprezentuje jiný stupeň odolnosti vůči násilnému překonání dveří. Dvě nejvyšší třídy používají banky a armáda. Do domácností se většinou instalují třídy nižší, nejlépe třetí či čtvrtá. Všechny tyto bezpečnostní třídy by měly minimálně půl hodiny odolávat ohni a žáru a chránit před hlukem alespoň do 32 decibelů.

Nemělo by se přitom zapomínat ani na kvalitní zámek, bezpečnostní dveře totiž musí fungovat jako celek bez výrazně slabší části. Z tohoto důvodu se standardně používá cylindrická vložka, jejíž odolnost vůči vylomení či vyvrtání znásobí kvalitní kování.

Bezchybná montáž

Další nesmazatelnou podmínkou pro dobrou funkčnost vchodových bezpečnostních dveří je jejich bezchybná montáž. Důležitý je proto také výběr seriózní a ověřené společnosti, která kromě montáže zajistí také záruční a pozáruční servis. Těmito atributy se na trhu může pyšnit hned několik firem. Mezi ně patří například i Zámečnictví Pospíšil v Brně s více jak dvacetiletou zkušeností v oboru. Zkušení odborníci dokážou vyměnit dveře za jediný den. A na mnohá léta tak proměnit dům na klidný a bezpečný hrad.

Současně však platí, že bezpečnost domu se musí řešit komplexně. Okna jdou zpevnit bezpečnostní fólií, celý pozemek i samotný dům lze ochránit také elektronicky. Takovým pevnostem se jakýkoliv vetřelec raději oklikou vyhne.

PARTNER: logo zamečnictví Pospíšil

Foto: Fotobanka

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno