infrasauny

Podzim a následná zima – ideální doba pro využití infrasaun. A jednu takovou jsme také otestovali. Konkrétně to byla infrasauna Inframar 3000 CER, od společnosti Marimex. Pokud bychom začali základní charakteristikou, potom se jedná o saunu pro dvě osoby, vyrobenou ze špičkového kanadského dřeva. Kvalita materiálu byla skutečně patrná na první pohled. Drobným negativem může být menší vnitřní prostor, který dvěma silnějším jedincům neposkytne tolik pohodlí. Pro běžného člověka je ale vnitřní velikost vyhovující. Co nás však zaujalo nejvíce, a co běžné infrasauny pro 2 osoby pravděpodobně neobsahují, to je zabudované rádio s MP3 přehrávačem a také ionizátor vzduchu.

Proč jsme infrasaunu vyzkoušeli?

Důvod byl samozřejmě prostý, a to na vlastní kůži pocítit pozitivní účinky na naše tělo. Pět keramických topidel se dokázalo během chvíle rozehřát na hodnotu 300 stupňů Celsia. To umožnilo teplu dokonale proniknout až 4 centimetry do podkoží, na což tělo reagovalo zvýšeným tepem. Právě tímto způsobem můžeme snadno posílit naše srdce. A jelikož za pár okamžiků jsme se začali i výrazněji potit, byla to známka toho, že naše tělo odstraňuje toxiny a zlepšuje tak i svou obranyschopnost. Vliv infrasauny na zdraví je tedy v tomto směru opravdu značný.

Mimo tohoto samozřejmě infrasauny přijdou vhod při bolestech kloubů, ale také při psychických problémech. Jak jsme se přesvědčili, stačilo zapnout příjemnou hudbu a za pár minut jsme již nevnímali okolí a oddávali se příjemnému teplu a pohodě.

Jdeme počítat

Pozitiva s ohledem na naše těla byla tedy jasná. Aby byl ale test objektivní, bylo třeba také spočítat, na kolik nás tato ozdravná kúra vyšla. Dle údajů od výrobce vyjde jeden půlhodinový saunovací cyklus zhruba na 5 Kč. Zvolíme-li potom infrasauny pro 1 osobu, je zhruba o 1,5 Kč levnější. Tyto údaje jsou vcelku pozitivní a tak jsme začali pátrat po tom, s čím je porovnat. A jelikož součástí každé domácnosti je i lednička, zjistili jsme odběr průměrného modelu, a to s objemem 302 litru spadající do třídy A++. A výsledky nás překvapili, jelikož prodej infrasauny je možností, jak do našeho zdraví investovat opravdu výhodně. Roční náklady na energie totiž vyjdou zhruba o 200 Kč více, než spotřebuje tato lednička. Věděli jste to?

 

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno