tepelní čerpadlo

Aktuálně může Vaše domácnost získat státní dotaci až 127 500 Kč na nové tepelné čerpadlo. Trvalou spokojenost Vám však zaručí jen zařízení s nízkými provozními náklady.

Mezi tepelnými čerpadly registrovanými pro kotlíkové dotace si podle energetické účinnosti snadno vyberete takové, se kterým každoročně ušetříte na provozních výdajích. Nejlepším parametrem porovnávání tepelných čerpadel je ukazatel „Sezonní energetická účinnost“, který mapuje úspornost konkrétního zařízení při celoročním provozu.

Odborníci rozhodně doporučují vybírat výrobky z horní části seznamu. Je totiž prokázáno, že jednoduchá a levná tepelná čerpadla figurující na dolních příčkách spotřebují až o 63 % více elektřiny než nejúspornější modely s energetickou účinností 203 %.

Tepelným čerpadlům vzduch/voda vévodí model IVT AIR X

Klienti dotačního programu preferují tepelné čerpadlo IVT AIR X, které má nejvyšší topný faktor. Model typu „vše v jednom“ obsahuje zásobník teplé vody, elektrokotel, nízkoenergetické oběhové čerpadlo a expanzní nádobu. Čerpadlo umí i klimatizovat, je prostorově nenáročné a obsloužíte ho chytrým telefonem. Po rozšíření dokáže řídit až 4 topné okruhy, ohřev bazénu a solárního systému.

[irp]

Výše a dostupnost kotlíkové dotace

Tepelná čerpadla jsou státem podporována 80 % z maximálních nákladů, to znamená 120 000 Kč. Ovšem majitelé rodinných domů v oblastech se zhoršenou kvalitou ovzduší mohou získat 85 %, tedy až 127 500 Kč. Dotace na mikroenergetická opatření se u tepelných čerpadel počítá z částky do 20 000 Kč.

O kotlíkovou dotaci poskytovanou z Operačního programu Životní prostředí žádejte prostřednictvím Vašeho krajského úřadu. Můžete ji použít na zdroj vytápění a jeho instalaci, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest, služby specialisty i zpracování dokumentace. Financování zahrnuje také nenáročná opatření ke snížení energetické náročnosti budovy, např. dílčí výměnu oken nebo zateplení střechy.

Informace o výzvě pro občany najdete na webových stránkách Vašeho kraje, na vývěsce krajského úřadu, příp. je získáte telefonicky na speciální lince či z denního tisku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno