betonova dlažba

Úprava exteriéru si zaslouží stejnou pozornost jako rekonstrukce interiéru, neboť právě okolí domu je jakousi vaší vizitkou. Pokud jste již nemovitost oblékli do nového kabátu, neměli byste zapomínat na údržbu trávníku, vhodné oplocení a v neposlední řadě na příjezdovou cestu a chodníčky. V následujících řádcích se zaměříme právě na dlažbu zahradních cest a chodníků kolem domu.

Nabízí se pestrá škála možností, přičemž ideálním řešením je betonová zámková dlažba. Má ojedinělé kouzlo, působí honosně a není drahá.

Betonová dlažba je hojně využívaná

Jednotlivé prvky dlažby do sebe perfektně zapadají jako klíč do zámku – od toho odvozen přívlastek „zámková“. Jelikož se jedná o suchou pokládku, není potřebná malta, tmel, dokonce ani lepidlo. Betonová zámková dlažba má široké uplatnění. V soukromém sektoru se používá k vydláždění příjezdové cesty, terasy, zahradní cestičky a okolí bazénu. Navíc je dlažba vhodná také pro veřejné prostranství, parkoviště, cyklostezky, přechody a obecní chodníky.

Současný trh přichází s rozmanitou nabídkou zámkové dlažby. K dostání je dlažba v různých velikostech, tvarech a barvách. Jednotlivé varianty se dají libovolně kombinovat, čímž můžete docílit exkluzivních efektů. Dříve byla zámková dlažba pouze s hladkým povrchem, nicméně dnes je velmi populární takzvaná patina. Povrchová úprava takové dlažby připomíná starobylé cihlové či kamenné dláždění, které je vhodné především do historických lokalit.

Výhody zámkové dlažby

Nespornou výhodou je, že zámková dlažba se hodí skutečně kamkoliv, kde je nezbytné zpevnit povrch. Betonová zámková dlažba se pyšní dlouhou životností, je odolná vůči nepřízni počasí, mrazu i extrémnímu horku. Jelikož snese vysoké zatížení, může být na dlažbu postaveno auto, posezení i cokoliv jiného. Jednotlivé díly se dají v případě poškození snadno a rychle vyměnit.

Pakliže si vás podmanilo kouzlo zámkové dlažby, dbejte při jejím výběru na kvalitu zpracování. Chcete-li ušetřit čas s hledáním spolehlivé firmy, dovolujeme si vám představit PRESBETON, která má významné postavení na tuzemském trhu.

Zdroj Foto: archiv presbeton.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno