plovoucí podlahy

Pokud se právě chystáte zařizovat či rekonstruovat Vaše bydlení a jednou z položek na Vašem seznamu je i nová podlaha, máme pro Vás pár tipů na prověřené a kvalitní podlahové krytiny od předních výrobců. V tomto článku se zaměříme na plovoucí vinylové podlahy, jež patří v posledních letech k těm nejžádanějším. Proč jsou tyto podlahy tak oblíbené a které z nich patří k těm nejlepším?

Hlavní přednosti vinylových podlah

Vinylové podlahy mají celou řadu výhod, díky nimž se hodí do většiny domácností. Jsou vyrobeny z polyvinylchloridu, oproti klasickým PVC podlahám jsou ale vylepšeny o nové technologie a vrstvy. Díky tomu mají vynikající užitné vlastnosti a jsou ideální volbou do Vašeho bytu nebo rodinného domu, hodí se ale i do komerčních nemovitostí.

K největším výhodám podlah z vinylu patří zejména jejich vysoká odolnost, snadná údržba, pružnost, rozměrová stálost, jednoduchá a rychlá pokládka a v neposlední řadě také krásný design, jenž si můžete vybrat z nepřeberného množství dekorů a barev. Skvělým a praktickým řešením jsou zejména plovoucí vinylové podlahy – ty se vyznačují obzvláště snadnou pokládkou, navíc jsou vysoce odolné a v případě poškození se dají celkem snadno opravit – stačí jen vyměnit příslušný dílec.

Právě nenáročná pokládka je jedním z největších plusů těchto podlah. Zvládne ji téměř každý – podlahy se instalují prostřednictvím jednoduchého zaklapávacího systému, nebudete tak potřebovat žádná lepidla nebo speciální nářadí. Je ale třeba vybírat konkrétní typ i podle toho, do jaké místnosti podlahu umístíte – pokud budete kupovat podlahu do koupelny či jiného vlhkého prostředí, měli byste zvolit takovou, která má voděodolnou konstrukci, případně voděodolný zámkový spoj.

Plovoucí vinylové podlahy z Francie i České republiky

Skutečně kvalitní, odolné a tiché plovoucí vinylové podlahy vyrábí celá řada společností, k těm nejlepším patří francouzský výrobce Gerflor a také česká společnost Fatra. Pojďme se podívat podrobněji na některé jejich plovoucí vinylové podlahy, jež můžeme doporučit.

Gerflor Top Silence

plovoucí podlaha Gerflor Top SilenceMimořádně kvalitní podlahová krytina, která se – jak už její název napovídá – vyznačuje především mimořádnou tichostí – podlaha je až 10x tišší než běžná podlaha z laminátu a pohlcuje o 50 % více zvuku. Je vhodná jak do panelákových bytů, tak i do rodinných domů, využijete ji v každé domácnosti, kde není ideální zvuková izolace. Plovoucí vinylové podlahy Gerflor Top Silence jsou vyrobeny z vinylu, textilní podložky a pevné základní desky a jsou vybaveny patentovaným zámkovým spojem. Jsou vysoce odolné, extrémně tiché a jejich pokládka je velmi snadná. Vybrat si můžete z různých dekorů dřeva nebo kamene.

Gerflor Senso Lock

plovoucí podlaha Gerflor Senso LockPodlahy Senso Lock přinášejí špičkovou kvalitu za rozumnou cenu a k jejich hlavním přednostem patří dlouhá životnost. Vyznačují se vynikající tepelnou a zvukovou izolací. Jsou zdravotně nezávadné, ekologicky velmi šetrné a stejně jako u řady Top Silence se dají snadno nainstalovat. Doporučujeme ale raději svěřit pokládku certifikovanému pracovníkovi – v takovém případě totiž můžete získat záruku až na 12 let. Plovoucí vinylové podlahy Gerflor Senso Lock se díky své povrchové úpravě snadno čistí a vybrat si můžete některý ze šesti krásných dekorů v dokonalé imitaci masivu (přírodní struktura dřeva).

Fatra Click

plovoucí podlaha Fatra ClickNa závěr se podíváme na tuzemského zástupce mezi podlahovými krytinami. Společnost Fatra patří k nejvýznamnějším českým firmám a zabývá se produkcí celé řady výrobků, včetně kvalitních podlahových krytin. Plovoucí vinylové podlahy Fatra Click najdou svoje využití jak v domácnostech, tak i v komerčních objektech díky své vysoké odolnosti. Dají se snadno udržovat a lze je použít i do místností s podlahovým vytápěním. Podlahy Fatra Click jsou tvořeny třemi vrstvami – spodní korkovou vrstvou, která má funkci tepelné a zvukové izolace, dále pak HDF deskou se zvýšenou odolností vůči vlhkosti a horní částí z PVC materiálu s nášlapnou vrstvou. Tyto podlahy se tak hodí i do koupelen, kuchyní a jiných prostorů se zvýšenou vlhkostí, navíc mají speciální antibakteriální úpravu. Vybrat si můžete z pestré palety dekorů, např. dubu, javoru, borovice, platanu nebo modřínu.

Všechny výše uvedené plovoucí vinylové podlahy si můžete objednat u společnosti Plancher, která se specializuje na prodej kvalitních podlahových krytin a dveří, kromě toho nabízí také odbornou instalaci. Více informací naleznete na internetových stránkách www.plancher.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

2 KOMENTÁŘE

  1. […] špičce. Velmi populární jsou heterogenní podlahy Thermofix, odolná řada Fatra Imperio nebo plovoucí vinylové podlahy FatraClick, o jejichž pokládce nelze říct nic jiného, než že je snadná. Všechny podlahy od […]

  2. […] špičce. Velmi populární jsou heterogenní podlahy Thermofix, odolná řada Fatra Imperio nebo plovoucí vinylové podlahy FatraClick, o jejichž pokládce nelze říct nic jiného, než že je snadná. Všechny podlahy od […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno