wok pánve

Pokud milujete asijské pokrmy, neobejdete se bez pořádné pánve wok. Ta je charakteristická především pro přípravu čínských jídel. Používali ji staří Číňané již před dvěma tisíci lety. Postupně se rozšířila do Indie, Barmy, Singapuru a dalších koutů Asie. Následovala Amerika a Evropa. Od klasických pánviček se liší hlavně svým vzhledem. Wok je široký, hluboký a oblý. Jeho okraje jsou o poznání vyšší a tvarem připomíná mísu. Poslouží nejen jako pánev, ale také jako hrnec. Pánve wok se v českých kuchyních již nadobro zabydlely, a i my jsme proto pro vás připravili širokou a rozmanitou nabídku těchto oblíbených kuchyňských pomocníků, které si můžete prohlédnout a případně i zakoupit v našem e-shopu na adrese domacipotreby-franta.cz.

Výhody woku

Wok je vynikající pro zdravou přípravu jídel. Při vaření potřebujete jen minimální množství tuku, který navíc můžete částečně nahradit vodou. Tepelná úprava surovin je opravdu rychlá, díky čemuž si maso i zelenina zachovají tolik potřebné vitamíny. Jídlo je zdravější a chutnější. Ač svým původem wok láká k přípravě exotických asijských pokrmů, využijete jej i na česká jídla či na speciality z dalších zemí. V pánvi wok můžete vařit ve vodě i v páře, dusit, opékat i smažit. Připravíte v ní chutné omáčky či polévky. Je ideální i pro vaření sladkých kašovitých jídel, ovocných opékaných směsí, pražení ořechů nebo například pro přípravu popcornu.

Na co se zaměřit při výběru?

Jedním ze základních kritérií výběru by měla být velikost pánve. Odvíjí se od počtu osob, pro které budete jídlo vařit. Velkou pánev pro vyšší počet strávníků, menší pro malé rodiny. Povrch by měl být odolný a nepřilnavý, usnadní to přípravu pokrmů. Důležité je, abyste vybrali takovou pánev, která bude vyhovovat sporáku, na kterém vaříte. Buďte opatrní hlavně u indukce, některé pánve wok si s ní nerozumí. Nejste příznivci ručního mytí nádobí? I s tím si poradíme. Máme pro vás v nabídce pánve wok, které můžete bez obav mýt v myčce nádobí.

Vybíráme z naší nabídky

Wok Tefal Character

Tefal pánveTato vysoce kvalitní pánev wok vyniká novým nepřilnavým povrchem Titanium Pro, pevným třívrstvým dnem Induction a pohodlnou ergonomickou rukojetí s možností zavěšení. Vnitřní nepřilnavý povrch Titanium Pro je obohacen titanem a tvrdou minerální bází, což zaručuje jeho bezkonkurenční dlouhodobou odolnost a vysokou nepřilnavost. Silné dno Induction s diskem z nerezové oceli zajišťuje efektivní a rovnoměrný rozvod tepla po celé spodní ploše nádoby. Navíc perfektně odolává deformacím. Bez obav můžete používat své oblíbené kovové náčiní, pánev se nepoškodí. O správné teplotě vás bude informovat Thermo-Spot. Pánev wok Tefal Character využijete na všech typech tepelných zdrojů, včetně indukce. Při teplotě do 175 °C ji můžete vložit i do trouby. Průměr pánve je 28 cm a její výška je 8 cm.

Diamant Wok

diamond wokSoučástí pánve Diamant Wok je i praktická skleněná poklice, díky které na woku můžete připravované pokrmy i dusit. Pánev samotná vás potěší svými jedinečnými užitnými vlastnostmi. Její povrch je zpevněný skutečnými diamantovými krystaly. Ty mají na svědomí skvělou tepelnou vodivost a zlepšení varných vlastností pánve. Nepřilnavý povrch má minimální třecí odpor. Připravíte na něm zdravé a chutné pokrmy s minimem přidaných tuků a bez zásadních výživových ztrát. Na Diamant Woku můžete opékat, restovat, pošírovat, redukovat šťávy, omáčky, smažit či flambovat. Rychlé teplotní výkyvy jí neuškodí. Dokonalá vodivost eliminuje ztrátu tepelné energie, navíc uspoříte i čas. Konstrukce pánve je postavena tak, aby nedocházelo ke vzniku horkých míst, ale aby bylo teplo rovnoměrně rozvedeno do celého korpusu a následně k připravovanému pokrmu. Pánev lze používat na všechny typy spotřebičů, je vhodná i do myčky nádobí. Průměr pánve je 28 cm a její výška je 8,5 cm.

Tescoma SmartCLICK pánev Wok 28 cm

Masivní kuchyňská pánev wok značky Tescoma s odnímatelnou rukojetí je vynikající pro přípravu rychlých pokrmů na sporáku i v troubě. Potěší vás prvotřídním antiadhezním povlakem a dnem z nerezavějící oceli. Odnímatelnou rukojeť ocení především majitelé malých kuchyní. Pánev je vhodná do elektrické, plynové i horkovzdušné trouby. O své kvalitě vás přesvědčí i prodlouženou pětiletou zárukou. Nádobí SmartClick je držitelem prestižního ocenění German Design Award Special 2017.

Wok na indukční sporáky od Ballarini

pánve wokTato titanová wok pánev je jako stvořená pro vaření na indukci. Můžete ji ale použít i na všech ostatních druzích sporáků. V troubě zvládne teploty do 200 °C. Její čištění můžete bez obav svěřit myčce nádobí. Speciální odolný povrch Keravis titanio BASE snese použití kovového náčiní. Je hladký, kompaktní a nabízí maximální rezistenci proti poškrábání a otěru. Povrch je absolutně nepřilnavý. Na tuto pánev výrobce poskytuje záruku 10 let. Wok je hluboký 8,5 cm a má obsah 3,3 litru. Její dno měří 14 cm.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno