topný panel v inetriéru

V poslední době se stále častěji dostávají do povědomí lidí Topné infra panely, které se stali díky použití nových technologií nejúspornějším elektrickým vytápěním.

Způsob vytápění se dá v zásadě rozdělit podle fyzikálního principu na konvenční a sálavé vytápění.

 

Konvenční (klasické radiátorové) vytápění

je tvořeno topným tělesem (například radiátorem), jehož úkolem je ohřívání okolního vzduchu. Protože teplý vzduch je lehčí než chladný, stoupá vzhůru, aby se po ochlazení od stropu, stěn a předmětů v místnosti opět vracel k topnému tělesu. Prouděním se tak postupně ohřívá vzduch v celé místnosti a  předává teplo stěnám a předmětům v místnosti.

Sálavé nebo infra vytápění

je tvořeno zdrojem, vyzařujícím tepelné paprsky v infračerveném oboru. Tyto paprsky, stejně jako tepelné sluneční paprsky dopadající na zem, procházejí vzduchem, aniž by ho svým průchodem zahřívaly. Teplo je předáváno osobám, stěnám a předmětům v prostoru přímo, prakticky bez dalšího prostředníka – vzduchu. Ten je ohříván teprve následně ode zdí a okolních předmětů.

infra-panely-instalace

Topné panely  HOMEHEAT využívá principu slunečního záření a poskytuje příjemné teplo v každé místnosti. Topný panel je speciálně vyvinutý z uhlíkových vláken, které vytváří přímé dlouhovlnné infračervené záření ze  spotřebované energie. Samotný infračervený panel má povrchovou teplotu okolo 110°C. Povrch panelu je speciálně upraven, takže nemůže dojít k jakémukoliv popálení. Sálavé teplo je vydáváno z 97% a i pouhé 3% konvenčního tepla dokáží velmi rychle ohřát okolní vzduch, takže po 10-15 minutách od zapnutí panelů je již v místnosti příjemně.

konvenci-teploVýhody infračerveného vytápění jsou nesporné, tou nejhlavnější je snížení provozních nákladů na vytápění. U klasických radiátoru  teplý vzduch neustále proudí ke stropu, kde zůstává protože je lehčí než vzduch studený. Na vytopení proto potřebujeme více energie. U infra vytápění je teplota všude stejná a proto není potřeba  prostory zbytečně přetápět. Je možné ušetřit až 40% nákladů na vytápění.

Další výhodou je snížení prašnosti a nevysoušení vzduchu a prevence proti plísním. Infračervené topné panely neohřívají samotný vzduch a nedochází k jeho cirkulaci, nevíří ani prach. Zároveň vzduch v místnosti není namáhán teplem a neztrácí svoji přirozenou vlhkost. Výhodné pro alergiky. Díky tomu, že jsou stěny teplejší než samotný vzduch v místnosti, není možná jeho kondenzace a usazování vlhkosti ve zdivu a tím vznikaní plísní

Pro budoucí majitele infra topení je další výhodou jednoduchá instalace a designové přizpůsobení. V případě, že chcete panel jen pro přitápění nebo se Vám nechce vytvářet nové elektrické obvody, stačí panel pověsit na zeď a pomocí přiložené montážní sady připevnit jako byste věšeli obraz, případně jej můžete zabudovat přímo do stropní konstrukce. Zároveň jsou doplňkem, který osvěží interiér každého bytu nebo domu. Topný panel můžete jednoduše změnit na obraz. Pomocí revoluční FOTO fólie HOMEHEAT můžete svůj styl přizpůsobit od kresby Vašeho dítěte až po fotografie z dovolené, nebo svatební foto. Inspiraci se meze nekladou.

Každý panel navíc můžete regulovat samostatně, v případě potřeby případně dokoupit další nebo  instalovat panely jinde. Další výhodou je jejich bezhlučný provoz a rychlá výhřevnost. Právě sálavé teplo, můžete oproti klasickému radiátoru cítit už po pár minutách. Nesporným je i blahodárný vliv na organismus. Sálavé teplo nejen že ohřívá pokožku, ale stejně jako sluneční paprsky proniká hlouběji do tkáně. Blahodárné účinky infračerveného záření na lidský organismus jsou prokázány a léčba infrazářením je běžně používána v lékařství.

Topné obrazy Homeheat jsou součásti interiéru a nezabírají místo. Panel je vyroben jako obraz a nejen že v interiéru neruší jako klasický radiátor, ale navíc pomocí FOTO fólie HOMEHEAT působí jako estetický doplněk vašeho bytu.

PARTNER:Topné panely

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno