Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Příslušenství / Stavba / Tepelné čerpadlo – ideální forma vytápění

Tepelné čerpadlo – ideální forma vytápění

tepelné čerpadla

Topit v našem domě dnes můžeme různými způsoby. Někdo využívá tuhá paliva, další plyn či elektřinu, ale kdo je chytrý, ten využívá tepelná čerpadla. Ty dnes patří mezi nejúspornější možnosti vytápění, a to pro výrazné úspory, které přinese. Využívá totiž energii především z bezplatných zdrojů.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Pokud se v této oblasti neorientujete a zajímá vás, jak vlastně čerpadlo funguje, představme si jeho funkci na jednom z nejkvalitnějších modelů, kterým je Daikin Altherma. To může využívat energii z vody, země, nebo vzduchu. Nejčastěji vše probíhá v opakujícím se cyklu, který využívá stlačené chladicí médium. To je vpuštěno do kondenzátoru, kdy vznikne skupenské teplo, které projde do výparníku a které je využíváno právě na vytápění. A právě opakováním tohoto cyklu v tepelných čerpadlech Daikin může dojít k zajištění potřebného tepla z okolí.

Vyberte si z dvou hlavních variant

Při výběru se však nezaobírejte pouze tím, odkud bude energie čerpána. Důležité je také posoudit, jaký typ pro vás bude ten správný.

nízkotlake čerpadlaNízkoteplotní čerpadla

Tato varianta je ideální právě na vytápění rodinných domů, včetně těch nízkoenergetických nebo pasivních. V tomto směru nabídnout nízkoteplotní čerpadla minimální spotřebu energie a možnost fungování i za velmi chladného počasí – a to bez toho, aby spotřeba výraznějším způsobem stoupala. Navíc dokážou nejenom topit, ale v létě i klimatizovat.

Vysokoteplotní čerpadlatepelné čerpadlo

Tento konkrétní typ je specifický v tom, že dokáže ohřát vodu až na hodnotu blížící se 80 stupňům Celsia. Tuto možnost vysokoteplotní čerpadla nabídnou díky systému dvoufázovému ohřívání a díky tomu, že pracují v systému vzduch-voda. To je navíc pozitivem v případě, kdy chcete čerpadlo umístit třeba již do hotové stavby, nebo tam, kde není možné využít vrtů.

Jaká je návratnost?

Nutno samozřejmě dodat, že tento typ vytápění je s ohledem na pořizovací cenu o něco dražší. S tímhle souvisí i návratnost investic, která je spočítána na zhruba 5 – 7 let. V reálných číslech to může znamenat, že v porovnání s plynem či elektřinou lze ušetřit 650 000 – 730 000 Kč za dvacet let.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Pingback

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby