Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Žaluzie, markýzy / Stínící technika v domě? Nepostradatelná záležitost!

Stínící technika v domě? Nepostradatelná záležitost!

stínící technika

Před výstavbou novostavby přemýšlejte také nad stínícími prvky. Vašemu domu přinesou trendy vzhled a hlavně užitek. Stínící technika je takřka nepostradatelná. Lze ji ozvláštnit i zasklenými plochami. Sklo na sebe váže teplo. V zimě tuto schopnost oceníte, v létě nikoliv. Právě teď přicházejí na řadu rozličné možnosti zastínění. Moderní domy mají klimatizaci. Ne všichni si ji však mohou dovolit.

Vnější a vnitřní druhy zastínění

Teplo a sluneční svit lze regulovat interiérovými a venkovními prvky. Využijete slunolamy, žaluzie, nastavitelné lamely a markýzy. Rolety patří k populárním vnitřním stínícím možnostem. Venkovní stínící variantou upevníte tepelněizolační vlastnosti oken po dobu zimních dní. Rolety a okenice snižují spotřebu energie na vytápění v řádu desítek procent. Navíc od sebe odeženete mráz, vítr, déšť a zabráníte tak ničení oken. Dalším důležitým pozitivem je ochrana domova proti vloupání. Moderní stínící technika není spojena jen s nadčasovým designem novostaveb a nízkoenergetických domů.

Ukazatel špičkové architektury

Vnitřními žaluziemi regulujete příliv světla do místnosti. Některé druhy nabízejí dokonalé zatemnění. Tuto schopnost oceníte při potřebě denního spánku, po noční směně anebo u dětí. Venkovní produkty chrání vnitřek místnosti proti přehřívání. Rolety se snadno ovládají a chrání vás před větrem, mrazem i sluncem. V zimě dobře izolují. Slunolamy fungují pomocí konstrukcí s lamelami. Mohou být pevné či nastavitelné. Ochraňují fasádu před přímým slunečním světlem.

Vybírejte stínící prvky dle potřebnosti

Výsuvné markýzy vyrobené z textilních látek se osvědčily především v letních parných dnech. Osloví příjemným vzhledem. Lidé si častěji pořizují stínící techniku do interiéru. Převládá jejich praktická stránka a vzhled. Snadné ovládání a levné pořízení. Když vysvitne slunce, které zrovna nepotřebujete, jednoduše zatáhnete za řetízek. Rolety, žaluzie a závěsy se pyšní barevnými odstíny a pohodlným ovládáním. Starší generace se přiklánějí k závěsům, mladší lidé preferují rolety. Neprůhledné závěsy sice dobře zastíní, ale drží se v nich prach. Horizontální žaluzie zatemňují a regulují tak množství světla v místnosti. Textilní roletky se hodí do domu i kanceláře. Zastíní okno a upotřebí se jako promítací plátno.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby