plastova, dřevěná a hliniková okna

Tuto otázku si pokládají všichni, kdo přemýšlí o důkladné rekonstrukci stávajícího bydlení nebo o výstavbě novostavby rodinného domu.

V současné době totiž na trhu můžeme najít hned 3 typy materiálů, ze kterých se okna vyrábí. Jedná se o plast, hliník a dřevo. Každý materiál má typické vlastnosti a své specifické přednosti.

.

Jak a kde vybírat?

Abyste dokázali vybrat, který materiál bude pro vaše okna tím nejlepším, je dobré znát alespoň základní přednosti jednotlivých materiálů. Základní výhody si představíme v tomto článku. Pokud byste hledali důkladnější porovnání jednotlivých typů, můžete se dočíst zde. Jestli budete hledat radu přímo u prodejců a výrobců oken, je vždy lepší hledat radu u takových výrobců, kteří nabízejí všechny typy oken ze všech tří základních materiálů. Jen takoví výrobci vám podají opravdu objektivní informace o daném typu okna. Naopak specializovaní výrobci pouze plastových oken se vás budou snažit přesvědčit o tom, že plastová okna jsou ideální a jedinou správnou variantou. Objektivní pohled na situaci je důležitý.

Plast má skvělý poměr kvality a ceny

plastová oknaI když výroba a prodej dřevěných a hliníkových oken v posledních letech zaznamenává zvýšení, nejvyhledávanějším druhem jsou stále plastová okna. Jedním z hlavních důvodů je porovnání jejich kvality a ceny. Plast je materiál, který při kvalitním zpracování dokáže dosahovat vysokých hodnot i v tepelně-izolační oblasti, která je pro moderní architekturu velmi důležitá. Plastová okna dokáží dosahovat i parametrů pro pasivní domy. I přes dosahování těchto hodnot je plast relativně levným materiálem. Proto může zůstat cena plastových oken v porovnání s ostatními druhy nižší. A to i v případě, že se bude jednat o okna se stejnými parametry. Jestli se chcete přesvědčit, stačí si otevřít plastová okna ceník.

Dřevěná okna jsou symbolem elegance a tradice

dřevěná oknaDřevěná okna jsou druhem oken, který je považován za klasický. V porovnání s hliníkovými i plastovými okna mají, jako jediná, plný rám. Ostatní druhy oken mají rám dutý vyplněný jen několika komorami. Díky plnosti rámu mají nižší propustnost hluku a izolační parametry jsou také vysoké. Navíc jsou vyráběny z přírodních dřevin, takže interiéru dodají hřejivý a útulný pocit. V porovnání s plastovými okny se dají při odření snadněji opravit.

Hliníková okna v neomezených rozměrech

Hliník je naopak pro výrobu oken ideálním materiálem zejména pro svou pevnost a tuhost. Opět v porovnání s plastem je mnohem pevnější a odolnější proti poškození nárazem i ohněm. Výroba oken z hliníku není tolik omezena velikostmi. V moderní architektuře se stále častěji objevují místo oken velké prosklené plochy. Dřevo ani plast pro tato velká okna nemají dostatečné vlastnosti a rámy nemohou být vyráběny v takových velikostech. Hliníkové profily to ale zvládnou. Do moderní architektury se skvěle hodí i tepelně-izolačními vlastnostmi.

Pokud budete chtít najít výrobce, který se specializuje na výrobu a vývoj oken ze všech tří materiálů, můžete oslovit třeba specialistu na www.oknoplastik.cz.

PARTNER: logo oknoplastik

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno