aa
Jste zde:  / Okna, dveře / Stavba / Kliky jsou důležitou součástí dveří i oken.

Kliky jsou důležitou součástí dveří i oken.

kliky

Kliky jsou neodmyslitelnou součástí všech dveří, jejich výběr se však často podceňuje. Jistě, můžete se omezit na standardně dodávané obyčejné kliky, dnešní trh však nabízí neskutečný výběr, rozhodně se nemusíte omezovat. Nejprve je nutné rozmyslet si, z jakého materiálu by kliky měly být vyrobeny. K dostání jsou kliky hliníkové, nerezové, kované či plastové. Liší se jak kvalitou použitého materiálu, odolností, vhodností použití a také pochopitelně cenou.

Kliky je nutné vybírat především podle typu použití. Interiérové kliky jsou určeny výhradně pro vnitřní použití, nemají ochrannou vrstvu, která by odolávala vlivům slunce, větru a deště. Kliky, určené pro venkovní použití, disponují ochrannou vrstvou laku. Tyto kliky se tak hodí také všude tam, kde je frekvence pohybu nadprůměrné a zátěž použití je opravdu vysoká.

klikyKliky se vyrábí v mnoha barevných provedeních podle typu laku. Existují různé barevné varianty, ale také kliky s povrchovou úpravou mosaznou, bronzovou, lesklou či patinou upravené kliky. Za zmínku stojí bezpochyby kliky kované, které se vyznačují vynikajícím dílenským zpracováním, jsou často vyzdobeny honosnými ornamenty a hodí se všude tak, kde je vhodné, aby klika vynikla a nebyla jen funkčním prostředkem. To je nutné si uvědomit – kliky nemají hrát jen funkční roli, důležitá je i estetická funkce. Při správném výběru klik, kování a dveří se vytvoří celek, který budí vynikající estetický dojem.

Existují také zvláštní moderní typy klik, mezi které se řadí i kliky na otisk prstu. Ty se hodí do nejrůznějších komerčních zařízení, kde je omezený přístup. Tyto kliky vynikají vysokým bezpečnostním stupněm a chrání před nežádaným vstupem do objektu.

Rozhodně tedy výběr kliky neberte na lehkou váhu, vybírejte podle vzhledu a typu využití. Nelze říci, které kliky jsou nejlepší, pro každý účel se mohou hodit typy různé.

Doporučujeme navštívit obchod www.kliky-kovani.net kde nabízí široký výběr dveřních klik a kování.

PARTNER:

Kliky a kování


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení