Možná přemýšlíte o nějakém prvku, který by odlišil Váš dům od okolních staveb, ale nechcete, aby Vás to přišlo příliš draho. Nabízí se spousta možností, jak dodat domu jedinečný vzhled. Jednoduchou volbou mohou být venkovní žaluzie či screenové rolety, které mají kromě designového efektu mnoho dalších výhod.

Při stavbě či rekonstrukci domu většina z nás počítá každou korunu, ale přesto bychom chtěli mít dům, jenž bude v zástavbě dalších stavení něčím odlišný – výjimečný. Jistě, můžeme zvolit výraznou omítku či netradiční okna, členitou střechu …, a však všechny tyto naše „výmysly“ budou mít na rozpočet značný vliv. Pojďme se zaměřit na možnosti o něco levnější – tedy instalaci venkovních žaluzií a rolet.

Venkovní žaluzie či screenové rolety nejsou pouze působivým prvkem fasády domů. Jejich instalací získáme mnohem více – nabízí velkou škálu výhod.

Hlavní předností je samozřejmě efektivní stínící prvek. Další nespornou výhodou je určitě úspora energií, tedy snížení nákladů na klimatizaci či vytápění. Tím pádem se vrací náklady vynaložené na pořízení žaluzií či rolet. Z hlediska financí je dobrou zprávou i dlouhá životnost, tedy odpadají výdaje spojené s obnovou či častou výměnou. Poměrně velký význam mají venkovní žaluzie i rolety také v oblasti bezpečnosti a ochrany soukromí. Jednak nepropouští světlo ven, takže skrz okno nejsou vidět ani obrysy, a pokud je žaluzie stažená, minimálně ztíží přístup případnému nezvanému hostu. V neposlední řadě žaluzie či rolety snižují hluk z venkovního prostředí.

Mnohdy se při plánování na žaluzie zapomene, nebo na ně v rozpočtu není prostor. Potom je možné je namontovat dodatečně – i po dokončení fasády. Takto nainstalovaná žaluzie je, včetně krycího boxu, viditelná zvenčí, říká se jí „přiznaná“.

Jiným řešením jsou venkovní žaluzie či screenové rolety s purenitovým boxem. V tomto případě je nutné více plánovat a vyplatí se to.

Puretinový box, zkráceně PurBox je v podstatě žaluziový kastlík pro venkovní žaluzie, resp. pro screenové rolety.

Žaluzie a rolety s purenitovým boxem se montují do speciálních podomítkových kastlíků – boxů. Purenitové boxy, zkráceně PurBoxy jsou ideálním podomítkovým řešením venkovních žaluzií a rolet z hlediska izolace a jednoduchosti montáže. Instalují se před okno buď do prostoru kontaktního zateplení nebo do připravených kapes v místě překladů.

PurBoxy jsou složeny z purenitových desek a PIR izolace. Purenit (konstrukční materiál) společně s tepelnou izolací zajistí boxu pevnost, stálost vůči vlhkosti, teplotě a stavební chemii. S těmito matriály se dobře pracuje, a hlavně se do nich velmi dobře upevňuje. PurBoxy perfektně izolují místa, kde mohou vznikat tzv. tepelné mosty (prostor, kde konstrukcí uniká více tepla). Velice účinnou izolaci těchto míst je izolační ostění, jenž může být součástí PurBoxu. Jedná se tepelně izolační boční podomítkové vedení pro „neviditelné“ postranní lišty venkovních žaluzií nebo screenových rolet, s vysokou tepelnou izolací. PurBoxy jsou tedy izolačně nejlepším řešením pro podomítkové žaluzie či rolety. Díky svým izolačním schopnostem jsou PurBoxy vhodné i do pasivních domů, které se mimo jiné vyznačují právě velmi kvalitním zateplením a vyřešenými tepelnými mosty.

Ačkoli se může zdát, že montáž vyžaduje velkou odbornost, není tomu tak. PurBoxy a žaluzie nebo screenové rolety si zvládneme jednoduše sami vyměřit a namontovat.

Dokonce ani není nutné někam jezdit. PurBoxy je možné objednat on-line.

Pro vytvoření objednávky stačí znát několik informací: typ kontaktního zateplení, typ stínění (venkovní žaluzie nebo screenové rolety), barvu oken a rozměry ideálně dle výrobní dokumentace, zda bude montáž oken předsazená nebo s lícem zdiva.

Pokud si ale nejsme úplně jisti, jaké zastínění by bylo nejvhodnější, či neznáme některé parametry, můžeme se obrátit na odborníky. Pomoc nejen při výběru i objednávání vhodného zastínění a boxu nabízí například projekt PurGuru, který spojuje specialisty z několika odvětví zabývajících se výrobou a montáží purenitových boxů, instalací žaluzií či rolet a poradenstvím.

Tak, ať se dílo daří!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno