rolety

Screenové clony zkráceně screeny patří k typům moderní stínicí techniky, která mimo ochrany před sluncem nabízí i úsporu energie pro domácnost a ochranu oken před vlivy nepříznivého počasí. Díky možnosti vyrobit rolety na míru pro velkoformátová okna se mimo rodinné domy a byty hojně používají k zastínění teras, altánů, pergol a zahradních domků. Jednou z hlavních předností těchto rolet je regulace světla při zachování kontaktu s okolím, kterou zajišťuje průhledná screenová tkanina.

Ani horko, ani zima

venkovní roletyExteriérové stínění v podobě screenů na okna je díky svým vlastnostem součástí konceptu nízkoenergetického domu. To znamená, že clony budou vytvářet příjemnou tepelnou pohodu v průběhu celého roku. V létě zabrání přehřívání prostoru a v zimě zase omezí proudění studeného vzduchu na skla oken. Díky automatickému ovládání navíc dokáže venkovní stínění Minirol samo reagovat na intenzitu slunečního záření zavřením nebo otevřením rolety. I během vaší nepřítomnosti se bude v interiéru udržovat příjemné klima a váš domov bude zvenčí působit obývaně.

Vítr, prach ani hmyz nemají šanci

Mezi výhody venkovního stínění patří rovněž ochrana samotných oken, které tak snáz odolají poryvům větru, dešti, kroupám a sněhu. Screenové rolety ochrání interiér před náhlými změnami počasí i u otevřených oken. Díky husté tkanině se během větrání se staženými roletami nemusíte obávat ani vniknutí otravného hmyzu nebo prašnosti z ulice. To vše dokáže venkovní stínění Minirol odfiltrovat.

rolety

Materiály a barevná pestrost rolet

stíneníV případě venkovních rolet rozlišujeme dva typy screenové látky. Serge tvoří skelná vlákna a tkanina Soltis je vyrobená z polyesterových vláken. Obě jsou ošetřeny ochrannou vrstvou PVC, která zajišťuje barevnou stálost v náročných venkovních podmínkách. Kvality tkanin lze hodnotit dle parametrů uvedených ve vzorníku Minirol. Jsou to odrazivost, propustnost a pohltivost slunečního záření. Oba typy uvedených tkanin je možné dodat i v provedení black out (zatemňovací rolety). Screenové tkaniny Minirol jou nabízeny v široké barevné škále. Náročnější zákazníci si mohou objednat lakování   rámu jakýmkoli odstínem ze vzorníku RAL ve vlastní lakovně značky Minirol.

Typy screenových clon

Zipscreen – Provedení rolet s tkaninou uchycenou ve vodicí liště, což zvyšuje odolnost rolety vůči větru. V kombinaci s black outovou tkaninou zajistí zipscreen kompletní zatemnění místnosti.

Screen – Řešení, kdy je látka volně upnutá mezi boxem a spodní lištou. Tkanina není pevně uzamčená do postraních vodicích lišt a díky tomu působí moderně a vzdušně.

Cablescreen – V tomto případě je screenová tkanina vedena po stranách rolety nerezovým lankem, které při pohledu z interiéru není téměř vidět.

Zatemňovací rolety – Jde o kombinaci zipscreenu s black outovou tkaninou, která zajistí kompletní zatemnění místnosti. Tyto požadavky mají nejčastěji laboratoře, školy a konferenční centra.

Pokud vás nabídka screenových clon zaujala, navštivte web www.minirol.cz a požádejte o návrh konkrétního řešení a výpočet ceny prostřednictvím nabídky zdarma.

logo minirol.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno