zateplení domů

Zateplených domů naštěstí přibývá a je to jedině dobře. Nejen, že se jedná o návratnou investici, ale především obyvatelé zateplených domů výrazně ušetří za vytápění a vytvoří se pro ně moderní bydlení se zdravým klimatem. Stále ještě váháte? Třeba vás přesvědčí náš článek.

Víte, že…

Teplo uniká různými částmi domu, a to v desítkách procent? U střechy a fasády se jedná až o 30 %. Podlahou pak 7 %, okny a dveřmi může uniknout až 16 % tepla a špatným nebo nenuceným větráním až 35 %. Proto je zateplení fasád a dalších částí domu v zájmu především obyvatel.

Výrazné snížení nákladů na vytápění

Kvalitní zateplovací systém a správně odvedená práce povedou ke snížení spotřeby energií na vytápění a díky tomu se snižují i účty. Vše je způsobeno tím, že se výrazně sníží tepelné ztráty a v domě tak není potřeba tolik topit. Ještě větší úspoře dochází při výměně systému vytápění. Postačí totiž menší kotel a ideálně na obnovitelné zdroje.

zateplení fasádÚspory souvisí s větráním

Jedním z mýtů je, že zateplené domy nedýchají a není v nich čerstvý vzduch. Vše je způsobené nesprávným větráním. Není dobré větrat celý den na ventilaci, ale mnohem výhodnější, i z ekonomického hlediska, je otevřít okno naplno a větrat zhruba 3 minuty. Díky tomu nedochází k ochlazení vnitřní stěny domu a není tak potřeba více topit.

Je ovšem nutné dodat, že v zateplených rodinách domech, kde došlo také k výměně oken s kvalitnějším těsněním, je nutné častěji větrat, jelikož samovolné větrání domu se snížilo až na desetinu. Ideální řešením je nucené větrání s rekuperací.

Jedná se o návratnou investici

Jak jistě z argumentu i snížení nákladů za vytápění vyplývá, zateplení bytových domů je návratnou investicí. A jelikož ceny za energie neustále rostou, jedná se o rychlou návratnou investici a návratnost se stále zkracuje.

V létě příjemně, v zimě teplo

Díky kvalitnímu zateplení nedochází v zimě k únikům tepla a v létě už nedochází k jeho přehřívání. Dům už tak nepotřebuje chlazení ani klimatizaci, a to ani v parném létě. Díky kvalitnímu a správně provedenému zateplení se také výrazně zkracuje topná sezóna.

Už žádné škodlivé plísně a vlhkost

Zateplení bytové domu také zajistí, že vnitřní stěny zůstávají stále stejně teplé a nedochází tak ke srážení vodních par. Tedy už nemůže nastat, že by se teplých vzduch v místnosti srazil se studenou stěnou.

To brání vzniku vlhkostí a plísní, které jsou nejen pro konstrukci domu, nábytek a vybavení destruktivní, ale především jsou nebezpečné pro lidský organismus, především ten dětský. Plísně vyvolávají alergické a astmatické záchvaty a způsobují dýchací onemocnění.

Zvýší se cena domu a zlepší jeho vzhled

Ekonomické a bezpečností důvody jsou těmi hlavními, ale v současné době hraje klíčovou roli také komfort a úroveň bydlení. Díky zateplování a následné aplikaci omítky, dojde k zmodernizování pláště domu a celkovému zlepšení estetického dojmu.

Během zateplování dochází také k výměně oken, dveří, balkonů a všech ostatních prvků, které také přispějí k modernějšími vzhledu domu. Díky modernizaci a dalším výsledkům zateplení dochází automaticky ke zvýšení ceny nemovitosti a jednotlivých bytových jednotek.

Nezapomeňte na životní prostředí

Kvalitní a správně provedení zateplení bytového domu pomáhá i ke zlepšení životního prostředí. Díky používání pěnového polystyrenu, který je recyklovatelný, se ušetří až 50 kilogramů emisí Co2 za rok.

Za poskytnuté informace děkujeme stavební firmě MIRAS – rekonstrukce domů Pardubice.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno