jak vybrat vchodové dveře

Vchodové dveře to je vstupní brána domova, která jej chrání, ale i reprezentuje. Zajímavé řešení vchodových dveří je v současnosti nabízeno v řadě produktových i designových možností.

Vchodové dveře v plastu nebo dřevě?

Plastové i dřevěné vchodové dveře představují v obou případech spolehlivá a funkční řešení, která mohou být designově přizpůsobena požadavkům stavby a vkusu majitele. Volba materiálu záleží spíše na materiálových preferencích a finančních možnostech.
Vchodové dveře velmi dobře doplňují zvolená okna ve smyslu plast k plastu a dřevo ke dřevu, ale je zcela běžné, že i ke stavbě osazené plastovými okny jsou dobrou volbou dřevěné vchodové dveře. V případě jednoho dodavatele většinou nebývá problém ani v barevném ladění v případě, že jsou plastová okna potažena nějakou folií s dřevěným dekorem.

Výhody a nevýhody vchodových dveří z různých materiálů

Nejen u plastových vchodových dveří ale obecně u vchodových dveří je z hlediska dlouhodobé spolehlivé funkce důležitá zejména tvarová stabilita. Křídla vchodových dveří by se neměla kroutit, u plastových vchodových dveří toto zajišťuje ocelová výztuha uvnitř křídel a rámů dveří. Plastové vchodové dveře není možné doporučit zejména tam, kde je větší frekvence používání, jde zejména o společné vchody bytových domů, v tomto případě jsou vhodnější hliníkové dveře.
Plastové vchodové dveře je možné osadit buď izolačním zasklením, nebo tepelně izolačními výplněmi s jednoduchým či designovým členěním doplněním o vitráže či další designové prvky. „Velmi žádanou novinkou jsou plastové dveře s překryvnou hliníkovou výplní,“ říká M. Tomčíková manažerka českého výrobce značky OTHERM a dodává, „můžeme říci, že hliníková deska z exteriéru plastových dveří jim poskytne po všech stránkách lepší vlastnosti, ale i zajímavé designové možnosti“.
Dřevěné vchodové dveře to je klasika, představuje odolné řešení, které má při minimální údržbě prakticky neomezenou životnost. Zde je důležité vybrat si zejména dřevěné vchodové dveře s kvalitní povrchovou úpravou. Povrchová úprava má u dřevěných oken i dveří zcela zásadní význam, od ní se totiž odvíjí, jak budou prvky po pár letech vypadat. Pořízení dřevohliníkových vchodových dveří tj. dřevěných dveří s hliníkovým opláštěním, problém s údržbou odstraňuje, je však potřeba počítat s větší počáteční investicí.

Design vchodových dveří

Vzhled vchodových dveří je vedle spolehlivé funkce zcela zásadní význam. Současná nabídka vchodových dveří z plastu i dřeva umožňuje doladit si vše do posledního detailu.
Velmi zajímavým řešením je kombinace vchodových dveří se světlíky, a to buď bočními či umístěnými nade dveřmi, případně kombinací obojího. Pokud to stavba umožňuje je to řešení, které přinese ještě více světla do interiéru, a to právě v místě verandy či vstupní chodby, které bývají často tmavé. Je možné světlíky osadit ornamentálním sklem a tak zabránit nechtěným pohledům do interiéru. Zajímavé je i dvoukřídlé provedení vchodových dveří.
Dobrý dodavatel vchodových dveří by měl pomoci i s návrhem takového členitějšího řešení, a to jak v plastu, tak dřevě.

Partner: logo otherm

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno