bydlení
Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com

Chtěli byste mít svůj vysněný domek? Většina lidí touží po vlastním domku a když ho začnou plánovat, myslí na velké množství věcí kolem. Řeší se financování, stavební firma, jak bude dům vypadat a mnoho dalšího. Při řešení bydlení se však často zapomene na mnoho důležitých aspektů, které se ve finále neudělají vhodným způsobem. Velmi důležitý je pozemek a jeho vybavení. Ve spěchu se často zvolí řešení, které ve finále není odpovídající. Níže se podíváme na důležité body na pozemku, na které je třeba myslet předem.

Myslete na rozvaděč

U každého domu musí být elektrický rozvaděč. Elektrické rozvaděče se řídí přísnými normami a je třeba je dodržovat. Rozvaděče se vždy umísťují na veřejně přístupné místo, které se nachází na hranici pozemku, tedy tak, aby rozvaděč ležel na hranici pozemku. Musí mít vstup z vnější strany, aby ho mohli elektrotechnici snadno obsluhovat, když bude potřeba. Pokud potřebujete pořídit elektroměrový pilíř, nemusíte ho složitě hledat ve specializovaných kamenných obchodech. Veškerý sortiment, který se týká elektrického materiálu, dnes výhodně pořídíte v internetovém obchodě sfos.cz. Všechny elektroměrové pilíře i rozvaděče zde máte přehledně rozdělené a podrobně popsané. Kromě nich zde nakoupíte veškerý potřebný elektroinstalační materiál. Veškerý materiál je skladem a nákup online vám umožní nejen ušetřit peníze, ale také čas a snadno si zajistit vše potřebné na jednom místě.

Oplocení pozemku

Když se pořizuje dům, často se bez rozmyšlení zvolí nevhodné oplocení pozemku. Jelikož je pořizování domu spojené s nemalými výdaji, vybere se často takový plot, který je nejlevnější a nabízí nejrychlejší realizaci. Plot je však nezbytnou součástí celé nemovitosti, významně se podílí na jejím vzhledu a také na bezpečnosti. Zvažte důkladně, jaký plot zvolit, myslete při tom na vzhled, soukromí, bezpečí, závětří, ale třeba i údržbu a samozřejmě také cenu.

bydlení
Zdroj: GenOMart / Shutterstock.com

Stavby na zahradě

Zahrada je místem, které je jako stvořené pro odpočinek a pro trávení času s nejbližšími. Vyplatí se již při plánování stavby udělat návrh, jak pozemek využijete. Je třeba zvážit, kde si budou hrát děti, kde chcete mít posezení, kde případně plánujete bazén, kde chcete mít stromy, kde budete mít zahrádku s plodinami, kde bude skleník nebo skalka. Vypadá to jako lehký úkol, ale lehký úkol to není a mnoho lidí si na tuto činnost povolává i zahradní architekty.

Pokud vám to přijde zbytečné, společně s rodinou si rozvrhněte pozemek a jak ho využijete. Důležité je posezení a to lze realizovat více způsoby, někteří lidé preferují altánek, jiní preferují pergoly. Mnoho lidí chce mít na zahradě zahradní krb, pro jiné je lepší gril nebo otevřené ohniště.

Když máte děti, je vhodné zvážit atrakce pro děti, od houpaček až po prolézačky, klouzačky, pískoviště a další. Možností staveb v zahradě je mnoho.

Důležitá je inspirace

Zajisté se vám už někdy stalo, že jste jeli nebo procházeli kolem nějakého domu a viděli na něm něco, co by se vám líbilo mít i u vaší nemovitosti. Jdete kolem domu a najednou vidíte krásný bazén, zajímavé číslovky na domě, neobvyklý strom, krásně provedené posezení, netradiční psí boudu nebo třeba i krmítko pro ptáky. Inspirace je velmi důležitá. Ne každý zná všechny trendy v bydlení, protože jich je tolik, že je všechny neznají ani odborníci na tuto oblast. Nejlepší možností je inspirovat se. Jezdit ovšem od domu k domu a okoukávat cizí nemovitosti, to není zrovna nejlepší řešení. Žijeme v moderní době internetu a právě tento nástroj je pro inspiraci nejlepší. Můžete navštívit celou řadu magazínů, jako například na Tipio.cz a inspirovat se mnoha možnostmi, jaké se vám nabízejí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno