Blog magazín o bydlení a zahradě
Jste zde:  / Hobby poradna / NEJNOVĚJŠÍ / Rady, tipy, návody / Opravujete dům či byt? Dáme vám 3 tipy pro maximální bezpečnost při práci

Opravujete dům či byt? Dáme vám 3 tipy pro maximální bezpečnost při práci

ochranné rukavice

Rekonstrukce jakéhokoli objektu je poměrně náročným procesem, který vás bude stát jednak spousty fyzických a psychických sil a jednak také moře času. Přesto byste neměli myslet pouze na konkrétní pracovní činnosti, ale také na svou vlastní bezpečnost při práci. Jestliže aktuálně přesně nevíte, co všechno je třeba brát v potaz, dáme vám celkem 3 tipy, díky kterým budete mít jistotu, že jednotlivé činnosti budou probíhat tak, jak potřebujete, a nic by se vám nemělo stát.

1. Nepouštějte se do něčeho, čemu nerozumíte!

Možná se vám tato rada bude zdát poněkud banální, nicméně mnozí muži mají takové ego, že prostě musí vše řešit sami. Většinou rozumí pouze nejrůznějším zednickým činnostem, nicméně jak se dostane na něco odborného, přicházejí často i fatální chyby. Typické je především zapojení elektřiny, případně realizace rozvodů vodu a odpadů. Tady se dají udělat velké a později jen stěží napravitelné chyby. Jestliže si nejste jistí, nebojte se obrátit na profesionály.

2. Klasické staré oděvy se pro práci nehodí

Máte-li pocit, že všechny činnosti zvládnete ve svých starých oděvech, jste na omylu. Vsaďte na nové oblečení. Co by všechno mělo splňovat?

Odolnost vůči oděru

Pracovní oblečení se nesmí jen tak jednoduše prodřít! Musí být ušito z co nejpevnějšího materiálu.

Nepromokavost a odolnost vůči ohni

Správné pracovní oděvy musí ochránit jak před deštěm, tak i před ohněm. I při práci ve vlhkém prostředí či třeba při upevnění lepenky se budete cítit bezpečně.

Maximální pohodlí

Jestliže se v konkrétním oblečení necítíte příjemně, raději ho nekupujte. Optimální jsou profesionální oděvy od známého výrobce.

Značkové oděvy jako jistota

Hodně oblíbené je celosvětově známé pracovní oblečení engelbert strauss. Tento tradiční německý výrobce se sídlem v Biebergemünd vlastní továrny po celém světě a vyrábí prakticky všechny oděvy, na které si vzpomenete. Jejich hlavní přednosti jsme v podstatě vyjmenovali v předchozích odstavcích. Když se ke všemu přidá ještě unikátní design, není co řešit.

3. Nezapomeňte na ochranné pracovní pomůcky

Přesně tak. Když svařujete, vždy máte po ruce svařovací kuklu. U hlučnějších činností ale takováto samozřejmost bohužel odpadá. Špunty do uší jsou přitom třeba při hutnění materiálu a vrtání či broušení nezbytné. Stejně tak se vyplatí mít specifické pracovní rukavice. V žádném případě nezapomínejte ani na helmu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení

mikroslužby