dveře

Výběr interiérových dveří se často podceňuje. Na co při jejich výběru myslet a podle čeho je vybírat? Stačí si pohlídat pár základních parametrů a nedat na první dojem.

Dejte si pozor na nadměrnou velikost dveří, které vám budou zabírat polovinu místnosti, anebo na dveře, které se otevírají na špatnou stranu. Nedávejte přednost ceně před kvalitou. Nevolte dveře z nevhodného materiálu, jako třeba z papírové voštiny, která propouští hodně hluku. Snažte se těchto omylů vyvarovat.

Zvažte rozměry

Rozměr dveří se odvíjí od příslušných stavebních norem, které určují minimální šířku dveří. U dveří do koupelny a na WC je to 60 centimetrů, ale často se volí rozměr jako u ostatních obytných místností, kde je standardem 80 centimetrů. Pokud si pro vyšší komfort zvolíte dveře větších rozměrů, zvětší se i prostor v místnosti, který nebudete moci využívat kvůli širšímu dveřnímu křídlu.

Barvu a materiál slaďte hlavně s podlahou

Určující pro barvu a materiál interiérových dveří by měla být barva podlahy, popřípadě barva stěn, se kterými se dveře přímo stýkají, ale i okenní rámy. Sladění by mělo být tón v tónu nebo kontrastní. Z materiálů kromě dřeva představuje nejlepší poměr kvalita a cena laminát, který je i v dokonalé imitaci dřeva. Na rozdíl od folií je odolnější, což oceníte, pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Extrémně odolné jsou interiérové dveře z HPL laminátu.

Prověřte vnitřní materiál

Vnitřní materiál standardních interiérových dveří tvoří papírová voština. Dveře jsou lehké a levné, ale mají nízkou izolaci zvuku. Raději volte dveře z děrované nebo ještě lépe plné dřevotřísky. Vnitřní rám dveří by měl být z masivního dřeva a zámek celokovový, abyste předešli průhybu dveří a malé životnosti zámku.

Vsaďte na prověřené značky

Místo do supermarketu vyrazte pro kvalitní interiérové dveře za specializovaným prodejcem, který vám pomůže se správným výběrem i montáží. Některé firmy nabízí doručení vzorníků, návštěvu technika, který vše zaměří a poradí s výběrem, odbornou montáž i prodlouženou záruku. Na přání klienta zajistí i zednické práce pro zazdění ocelové bezpečnostní zárubně ke vstupním dveřím do bytů a domů.

Vyberte správnou stranu otevírání dveří

Podívejte se, jak poznat pravé nebo levé dveře a zjistěte si, zda potřebujete otevírání dveří napravo či nalevo. Po otevření má být vidět větší část místnosti a hned za dveřmi by měl být vypínač. Dveře by se měly otevírat na tu stranu, kde je volný nebo snadnější průchod, abyste při vstupu do místnosti nenarazili do nábytku.

Myslete na bezpečnost

Do malých bytů volte posuvné dveře zavěšené v kolejnici podél zdi, nebo zajíždějící do stavebního pouzdra zabudovaného ve zdi. Pokud chcete interiérové dveře zčásti nebo zcela prosklené, volte bezpečnostní sklo lepené na fólii, nebo kalené sklo, kde se po rozbití nerozsypou střepy na podlahu. U lakovaných dveří si ověřte kvalitu barevných laků i míru úniku škodlivého formaldehydu pro ochranu zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno