péče o trávnk

Základní zásady letní péče o náš trávník

Ač se na první pohled může zdát, že sekání trávy je v podstatě všední zahradnická práce pro každého, opak je pravdou. Na první pohled obyčejné sekání má, ale bohužel svoje vlastní specifika. Správně provedeným sekáním lze dosáhnout kvalitnějšího, ale také i vzhledově hezčího trávníku. Jestliže chceme docílit zhoustnutí našeho trávníku, musíme zabránit růstu nevzhledných výhonků na bocích. Nejúčinnějším způsobem, jak toho dosáhnout je náš travní porost pravidelně sekat. Pravidelným sečením preventivně zabráníme přirozenému rozmnožování plevele, který tak nestihne vysemenit a nakvést.

Důležitá je správná výška sekání, ale i dostatečná péče

Výška sekání by se měla pohybovat mezi tři a půl až pěti centimetry, přičemž v horkých obdobích či ve stínu bychom měli trávu ponechat delší. Ideální doba sečení je až během počasí spíše chladnějšího rázu. Chceme-li dosáhnout trávníku anglického typu či si udržet svůj klasický trávník krásný a čistý, musíme drobné rostliny, jako bodláky nebo pampelišky odstraňovat i s kořenem, jinak se jich trvale nezbavíme. Pokud se vám nechce do namáhavého ručního vytrhávání, na výběr máte i z nástrojů přímo k tomu určených. Rovněž nezapomínejte svůj trávník dostatečně, ale zároveň přiměřeně zavlažovat. Zalévat bychom měli dvakrát týdně, a to velmi důkladně, aby se voda dostala i do spodních vrstev půdy. Nejlepším časem pro tuto činnost je ráno, protože rostliny mohou vláhu čerpat po celý zbytek dne.

Nezapomínat bychom neměli ani na dostatečné mulčování

Ideálním způsobem, jak náš trávník chránit před příliš velkým vysycháním a zároveň stále zachovat i ekologické hnojení, je správně mulčovat. Touto funkcí již disponuje řada zahradních sekaček. Místo toho, aby posekanou trávu sbíraly do koše, tak ji rozsekají na malé kousky, které jsou poté do trávníku zpětně vymeteny. Pokud ovšem plánujete mulčovat, nezapomínejte sekat jen minimálně, aby se mohl nově vzniklý mulč rozložit a v trávníku naopak nezahníval. Pokud budete tyto zásady dodržovat, můžete se těšit z krásně zdravého porostu i v horkých letních obdobích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno