realitní kancelář

Realitních kanceláří na trhu najdete mnoho, jak ale vybrat tu správnou, kde vám pomohou přesně s tím, co potřebujete?

V podstatě každá realitní kancelář si může vytvořit skvěle vypadající webové stránky, designovou kancelář a vybrat makléře, kteří budou na lidi působit dobře. Toto vše je samozřejmě důležité, ale nezaručí vám to výsledek, který chcete. Jedno však obejít nelze – zkušenosti klientů. Vaše první cesta by tedy měla vézt na recenze od předešlých klientů dané realitní kanceláře. Jsou mezi recenzemi stále se opakující negativní zkušenosti? Poté je zapotřebí zpozornět a poohlédnout se někde jinde.

Portfolio

Každá realitka má své portfolio prodaných nemovitostí. Pokud na jejich stránkách takové portfolio nemůžete najít, hledejte jinou, zkušenější, realitní kancelář. Právě zkušenosti jsou to, co odděluje kvalitní realitní kancelář od nezkušené, která vám může zadělat na problémy při prodeji.

Prezentace realitní kanceláře

Jak jsme zmínili, kvalitní webové stránky zvládne v podstatě každý, takže samostatně webové stránky nelze brát jako hlavní ukazatel kvalitní realitní kanceláře. Avšak v rámci celku jsou webové stránky tím prvním ukazatelem toho, s kým máte tu čest. Jsou na stránkách vyfocené nemovitosti pomocí mobilního telefonu, neosvícené a s nevhodnými pozadím? V tom případě je vidět, že kancelář nemá tým odborníků, který by jim poradil. Kvalitní realitní kancelář má grafiky, designéry a fotografy. Kromě toho spolupracuje i s finančními poradci a právníky, a dokáže vám tedy poskytnout komplexní služby.

Realitní kancelář by měla mít pojištění. Toto si ověříte jednoduše na jejich stránkách. Smlouvu by s vámi makléř měl uzavírat na základě plné moci od kanceláře, nikoliv svým jménem, protože poté odpovídá za škodu pouze on a případnou náhradu škody byste nemuseli dostat.

Kancelář

Chce se s vámi makléř scházet pouze u vás doma? Nebo v kavárně? Tady bude asi něco špatně a měli byste začít hledat, zda má daná kancelář své sídlo a kancelář. V případě problémů budete lépe situaci řešit, pokud budete vědět, kde makléře hledat.

Makléř

Jak vybrat makléře? To je velmi zásadní otázka každého, kdo hledá realitní kancelář a nemá zkušenosti. Zkušeného makléře poznáte tak, že namísto slibů vám reálně popíše průběh prodeje a dokáže reagovat na vaše dotazy a přizpůsobit se vašim požadavkům. Správný makléř má přehled o trhu nemovitostí a zvládne udělat kvalitní odhad tržní ceny.

Provize

Při hledání kvalitní realitní kanceláře vás bude jistě zajímat i výše provize, kterou si daná kancelář bude účtovat. Důležité je uvézt, že nižší provize by neměla být hlavním parametrem, dle kterého budete vybírat. Vyšší provize u dobré realitní kanceláře je způsobena kvalitnějšími a komplexnějšími službami. Provize může být pevná či procentuální, obě jsou běžné a obě mají své pro a proti. Důležité je, abyste byli hned na počátku seznámeni s její výší. Obecně platí, že se provize pohybuje mezi 3 – 5 % kupní ceny.

Existuje i model, kdy lze prodat nemovitost bez provize. Jak toto funguje? Stanovíte cenu, za kterou chcete nemovitost prodat, realitní kancelář tuto cenu navýší o svou provizi a tu uhradí kupující.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno