aa
Jste zde:  / Pěstujeme online / Zahrada / Ibišek prozáří každý domov

Ibišek prozáří každý domov

Ibišek

Každý, kdo prahne po tom, mít doma kus přírody v podobě pokojové květiny, řeší otázku její správné volby. Hlavním kritériem je samozřejmě její vzezření. Kdekdo by chtěl mít totiž doma kvítko koukatelné a pokud možno s těmi nejúžasnějšími květy. Jedním z takových je ibišek. Takzvaně vymazlit si ho už od semínka může s trochou trpělivosti klidně každý pěstitel.

Ibišku samozřejmě existuje spousta odrůd a záleží na vkusu každého, pro který se rozhodne. Mezi všemi lze například doporučit Ibišek okrasný, se kterým skutečně naděláte velkou parádu. Stačí si jen pořídit semínka, třeba ve svém oblíbeném a prověřeném e-shopu, a můžete jít na to!

Pro lepší klíčivost doporučují odborníci se zkušenými pěstiteli, namočit semínka ibišku před jejich zasetím na 24 hodin do teplé vody. Hlavně na ně potom nezapomeňte. Ale i kdyby, nebojte se a veškeré obavy hoďte za hlavu. Pěstování ibišku není totiž žádná věda.

Ibišek potřebuje výživný a dobře propustný substrát pro kvetoucí pokojové rostliny. Někdy se také doporučuje ho pro jistotu míchat s pískem v poměru 2:1. Zapomínat bychom přitom rozhodně neměli na kvalitní drenáž. Pěstební nádobu volíme s průměrem okolo 15 – 20 centimetrů, ať má rostlinka, která je v dospělosti keříkem, dostatečný prostor pro svůj kořenový systém a vývin. Semena ibišku lehce zatlačíme do předem připraveného substrátu do hloubky okolo půl centimetru.

Zálivka rostliny by měla být přijatelně přiměřená. Její nedostatek dá ibišek najevo například opadáváním poupat, přemíru vody zase žloutnutím listů nebo povadnutím. Zalévat by se tedy ibišek měl ideálně tak, aby substrát v pěstební nádobě byl trochu vlhký.

Ibišek je docela náročný na výživu, a tak pravidelné hnojení není radno zanedbávat. Odborníci radí přihnojovat rostlinu co tři týdny. Hnojit se každopádně má ibišek pouze ve vegetačním období, tedy přibližně od dubna do září.

Bohužel, stejně jako je ibišek pro svou atraktivní vizáž oblíbený u pěstitelů, nepohrdne jim ani řada škůdců. Hlavně takzvané molice, které sosají šťávu z jeho listů a tím ho ničí. Zásobujte se tedy pro jistotu předem běžnými přípravky proti škůdcům, které jistě i ve vašem okolí snadno seženete.

Pokud se budete řídit dobrými radami a svůj ibišek neponecháte jen tak, na pospas jeho vlastnímu osudu, jistě se dočkáte příjemných výsledků, i když to třeba nebude hned. Ibišek okrasný vykvétá až druhým rokem a za vaši péči se vám odmění překrásnými růžovobílými květy, které dosahují velikosti v průměru až 15 centimetrů.

[divider]

 

Semínka, o kterých se psalo v článku

Ibišek jedlý - okra

Ibišek syrský fialový

Ibišek syrský bílý

Ibišek jedlý - Okra burgunda - prodej semen - 0,4 g
Ibišek syrský fialový - Hibiscus syriacus - prodej semen ibišku - 12 ks
Ibišek syrský bílý - Hibiscus syriacus - prodej semen ibišku - 12 ks


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

KOMENTOVAT PŘÍSPĚVEK

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny. Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy. Komentář bude automaticky upravený. ( povinné )

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2019 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Naše doporučení