Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Příslušenství / Stavba / Tepelné čerpadlo – ideální forma vytápění

Tepelné čerpadlo – ideální forma vytápění

tepelné čerpadla

Topit v našem domě dnes můžeme různými způsoby. Někdo využívá tuhá paliva, další plyn či elektřinu, ale kdo je chytrý, ten využívá tepelná čerpadla. Ty dnes patří mezi nejúspornější možnosti vytápění, a to pro výrazné úspory, které přinese. Využívá totiž energii především z bezplatných zdrojů.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Pokud se v této oblasti neorientujete a zajímá vás, jak vlastně čerpadlo funguje, představme si jeho funkci na jednom z nejkvalitnějších modelů, kterým je Daikin Altherma. To může využívat energii z vody, země, nebo vzduchu. Nejčastěji vše probíhá v opakujícím se cyklu, který využívá stlačené chladicí médium. To je vpuštěno do kondenzátoru, kdy vznikne skupenské teplo, které projde do výparníku a které je využíváno právě na vytápění. A právě opakováním tohoto cyklu v tepelných čerpadlech Daikin může dojít k zajištění potřebného tepla z okolí.

Vyberte si z dvou hlavních variant

Při výběru se však nezaobírejte pouze tím, odkud bude energie čerpána. Důležité je také posoudit, jaký typ pro vás bude ten správný.

nízkotlake čerpadlaNízkoteplotní čerpadla

Tato varianta je ideální právě na vytápění rodinných domů, včetně těch nízkoenergetických nebo pasivních. V tomto směru nabídnout nízkoteplotní čerpadla minimální spotřebu energie a možnost fungování i za velmi chladného počasí – a to bez toho, aby spotřeba výraznějším způsobem stoupala. Navíc dokážou nejenom topit, ale v létě i klimatizovat.

Vysokoteplotní čerpadlatepelné čerpadlo

Tento konkrétní typ je specifický v tom, že dokáže ohřát vodu až na hodnotu blížící se 80 stupňům Celsia. Tuto možnost vysokoteplotní čerpadla nabídnou díky systému dvoufázovému ohřívání a díky tomu, že pracují v systému vzduch-voda. To je navíc pozitivem v případě, kdy chcete čerpadlo umístit třeba již do hotové stavby, nebo tam, kde není možné využít vrtů.

Jaká je návratnost?

Nutno samozřejmě dodat, že tento typ vytápění je s ohledem na pořizovací cenu o něco dražší. S tímhle souvisí i návratnost investic, která je spočítána na zhruba 5 – 7 let. V reálných číslech to může znamenat, že v porovnání s plynem či elektřinou lze ušetřit 650 000 – 730 000 Kč za dvacet let.

Může Vás zajímat:   Porcelánové zásuvky osvěží interiér

PARTNER: daikin altherma logo

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Reklama na webu

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

O správu stránek se stará

Design a správa stránek  Levné stránky

logo_levnestrankynew

Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou kromě formy sdílení na sociálních sítích, je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno. RSS kanály magazínu portal-bydleni.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem provozovatele.Články jsou majetkem redakce. Nevyžádané tiskové zprávy jsou zveřejněné bez aktivního odkazu dodavatele.