Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Stavba / Žaluzie, markýzy / Stínící technika v domě? Nepostradatelná záležitost!

Stínící technika v domě? Nepostradatelná záležitost!

stínící technika

Před výstavbou novostavby přemýšlejte také nad stínícími prvky. Vašemu domu přinesou trendy vzhled a hlavně užitek. Stínící technika je takřka nepostradatelná. Lze ji ozvláštnit i zasklenými plochami. Sklo na sebe váže teplo. V zimě tuto schopnost oceníte, v létě nikoliv. Právě teď přicházejí na řadu rozličné možnosti zastínění. Moderní domy mají klimatizaci. Ne všichni si ji však mohou dovolit.

Vnější a vnitřní druhy zastínění

Teplo a sluneční svit lze regulovat interiérovými a venkovními prvky. Využijete slunolamy, žaluzie, nastavitelné lamely a markýzy. Rolety patří k populárním vnitřním stínícím možnostem. Venkovní stínící variantou upevníte tepelněizolační vlastnosti oken po dobu zimních dní. Rolety a okenice snižují spotřebu energie na vytápění v řádu desítek procent. Navíc od sebe odeženete mráz, vítr, déšť a zabráníte tak ničení oken. Dalším důležitým pozitivem je ochrana domova proti vloupání. Moderní stínící technika není spojena jen s nadčasovým designem novostaveb a nízkoenergetických domů.

Ukazatel špičkové architektury

Vnitřními žaluziemi regulujete příliv světla do místnosti. Některé druhy nabízejí dokonalé zatemnění. Tuto schopnost oceníte při potřebě denního spánku, po noční směně anebo u dětí. Venkovní produkty chrání vnitřek místnosti proti přehřívání. Rolety se snadno ovládají a chrání vás před větrem, mrazem i sluncem. V zimě dobře izolují. Slunolamy fungují pomocí konstrukcí s lamelami. Mohou být pevné či nastavitelné. Ochraňují fasádu před přímým slunečním světlem.

Vybírejte stínící prvky dle potřebnosti

Výsuvné markýzy vyrobené z textilních látek se osvědčily především v letních parných dnech. Osloví příjemným vzhledem. Lidé si častěji pořizují stínící techniku do interiéru. Převládá jejich praktická stránka a vzhled. Snadné ovládání a levné pořízení. Když vysvitne slunce, které zrovna nepotřebujete, jednoduše zatáhnete za řetízek. Rolety, žaluzie a závěsy se pyšní barevnými odstíny a pohodlným ovládáním. Starší generace se přiklánějí k závěsům, mladší lidé preferují rolety. Neprůhledné závěsy sice dobře zastíní, ale drží se v nich prach. Horizontální žaluzie zatemňují a regulují tak množství světla v místnosti. Textilní roletky se hodí do domu i kanceláře. Zastíní okno a upotřebí se jako promítací plátno.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Skupina AZET média

loga

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2017 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky