Jste zde:  / Byt a dům / NEJNOVĚJŠÍ / Pěstujte v zimní zahradě rostliny

Pěstujte v zimní zahradě rostliny

zimní zahrada

Dokonalé potěšení z relaxace, klidu a soukromí, to je zimní zahrada. Trend posledních let se stává častým prvkem mnoha novostaveb i starších domů. Její pozitiva jsou zřetelná na první pohled. Symbolizují výsost přepychu a spokojenosti. Slouží jako posezení v každém ročním období. Nejvíce však potěší ženy. Pěstují v nich netradiční druhy rostlin i exotické květiny.

Jaká rostlina se nejvíce hodí do zimní zahrady?

Harmonii v zimní zahradě zajistí vyšší druhy rostlin a polodřevin. Dominují palmy, datlovník, oleandr anebo smokvoň. Snad každá květinářka má v zimní zahradě fíkus. Celý kontrast luxusu nadnesou ananasovníky, banánovníky, citrónovníky, dračinky anebo filodendrony. Experimentování se meze nekladou, keře nestojí v pozadí. Vsaďte na eukalyptus, masožravou rostlinu, myrtu či orchidej.

Vitamíny doma po celý rok

Bez zbytečných průpovídek zimní zahradě svědčí rostliny ze Středomoří. V letních měsících se měly lépe na terase či balkóně, ale s příchodem podzimu si lebedí v zimní zahradě. Nezapomínejte přemístit azalky, citrusy, gerbery, bambus a akácie. S citrónovníkem budete mít nablízku chutné plody po celý rok. Především v zimě vás pěkně zasytí vitamínem C. Důležitá je pro ně správná vlhkost vzduchu, hojná zálivka a teplo.

Design v rytmu přírody

V zimní zahradě se toužíte odreagovat a kochat se pohledem na slunce i hvězdy. Celou pohodu ještě více zdůrazní popínavé rostliny. Jednou z nich je mučenka. Popínavá barevná rostlina miluje častou zálivku, hnojení a přesazení co dva roky. Keř či stromek, myrta vás zahrne spoustou překrásných květů. Do zimní zahrady patří i agáve, aloe, barvínek, cykas, ibišek, jasmín, ledviník, maranta či žumen. Zimní zahrada směrovaná na jih je rájem pro pěstění exotických druhů rostlin. Vlastní úroda citrónů, banánů i fíků jistě potěší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 160 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Může Vás zajímat:   Přírodní obklady dnes najdou využití v interiéru i exteriéru

Reklama na webu

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

O správu stránek se stará

Design a správa stránek  Levné stránky

logo_levnestrankynew

Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou kromě formy sdílení na sociálních sítích, je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno. RSS kanály magazínu portal-bydleni.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem provozovatele.Články jsou majetkem redakce. Nevyžádané tiskové zprávy jsou zveřejněné bez aktivního odkazu dodavatele.