Jste zde:  / Byt a dům / NEJNOVĚJŠÍ / Pěstujte v zimní zahradě rostliny

Pěstujte v zimní zahradě rostliny

zimní zahrada

Dokonalé potěšení z relaxace, klidu a soukromí, to je zimní zahrada. Trend posledních let se stává častým prvkem mnoha novostaveb i starších domů. Její pozitiva jsou zřetelná na první pohled. Symbolizují výsost přepychu a spokojenosti. Slouží jako posezení v každém ročním období. Nejvíce však potěší ženy. Pěstují v nich netradiční druhy rostlin i exotické květiny.

Jaká rostlina se nejvíce hodí do zimní zahrady?

Harmonii v zimní zahradě zajistí vyšší druhy rostlin a polodřevin. Dominují palmy, datlovník, oleandr anebo smokvoň. Snad každá květinářka má v zimní zahradě fíkus. Celý kontrast luxusu nadnesou ananasovníky, banánovníky, citrónovníky, dračinky anebo filodendrony. Experimentování se meze nekladou, keře nestojí v pozadí. Vsaďte na eukalyptus, masožravou rostlinu, myrtu či orchidej.

Vitamíny doma po celý rok

Bez zbytečných průpovídek zimní zahradě svědčí rostliny ze Středomoří. V letních měsících se měly lépe na terase či balkóně, ale s příchodem podzimu si lebedí v zimní zahradě. Nezapomínejte přemístit azalky, citrusy, gerbery, bambus a akácie. S citrónovníkem budete mít nablízku chutné plody po celý rok. Především v zimě vás pěkně zasytí vitamínem C. Důležitá je pro ně správná vlhkost vzduchu, hojná zálivka a teplo.

Design v rytmu přírody

V zimní zahradě se toužíte odreagovat a kochat se pohledem na slunce i hvězdy. Celou pohodu ještě více zdůrazní popínavé rostliny. Jednou z nich je mučenka. Popínavá barevná rostlina miluje častou zálivku, hnojení a přesazení co dva roky. Keř či stromek, myrta vás zahrne spoustou překrásných květů. Do zimní zahrady patří i agáve, aloe, barvínek, cykas, ibišek, jasmín, ledviník, maranta či žumen. Zimní zahrada směrovaná na jih je rájem pro pěstění exotických druhů rostlin. Vlastní úroda citrónů, banánů i fíků jistě potěší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Skupina AZET média

loga

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2017 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky