dřevěné podlahy

Přemýšlíte, jaký druh podlahové krytiny zvolit pro svůj interiér? Vždyť dnešní doba nabízí tolik variant. Mnozí lidé se přiklánějí k modernímu pojetí, jiní prahnou po podlaze z přírodního materiálu. Ideálním řešením je dřevěná podlahová krytina. Díky pravidelné údržbě vám vydrží dlouhá léta. Dřevěná podlaha působí příjemným dojmem, je odolná, pevná a vhodná pro alergiky.

Proč upřednostnit podlahu ze dřeva?

Snad nemusíme nikomu zdůrazňovat, že dřevo patří k nejstarším materiálům. Už naši předkové znali jeho kvality. Největším pozitivem dřevěné podlahy je její stálost, pevnost, odolnost proti oděru a paprskům slunce. Navíc se velmi dobře uchovává v čistotě. Hospodyňky často vytírají dřevěnou podlahu jarovou vodou, což je nepřípustné. K údržbě postačí setření vlhkým hadrem za použití speciálních přípravků. Není možné pochybovat o tom, že je dřevo dokonalým termo-izolačním materiálem. Působí příjemným dojmem a nestudí. Klady dřevěné podlahy ocení hlavně astmatici, alergici a rodiče malých dětí, protože se v ní neusazuje prach. Pokud se vám zdá, že potřebuje tato podlahová krytina renovaci, máte ji mít! Nevzhledná prkna se dají jednoduše vyměnit, přebrousit a přelakovat. Dřevo je ekologickým materiálem s vysokou absorpcí vlhkosti. Přispívá k regulaci vlhkosti v místnostech, což může způsobit v některých případech i vznik plísní.

Všude panují výhody i nevýhody

Jak už to tak bývá, všude jsou pozitiva a negativa. Klíčovou nevýhodou dřevěné podlahy je vysoká pořizovací cena, proto mnohé domácnosti volí podlahové krytiny z jiných materiálů. Musíte se ovšem zamyslet nad tím, že je dřevo trvanlivým materiálem, který vydrží po dlouhá léta stále pěkné. Mnohé z nás zarazí to, že dřevo neustále pracuje. Podlaha reaguje na teplotní změny a vlhkost. I tomuto negativu se lze vyhnout, a to profesionální pokládkou a pravidelnou údržbou. Ošetření lze provádět nejrůznějšími oleji a vosky na dřevo. Pokud máte doma zvířecí mazlíčky, počítejte s rizikem vyššího poničení. V tomto ohledu se musíte zaměřit na výběr druhu dřeva. Dubová a buková podlaha je tvrdší a smrková či borovicová se hodí do místností nezatížených silným provozem. Máte-li spadeno na podlahové topení, věřte, že pro dřevěnou podlahu není vhodné.

Do jaké místnosti umístit dřevěnou podlahu?

Toužíte-li za každou cenu po dřevěné podlaze v interiéru, neinstalujte ji do míst se zvýšenou vlhkostí. Do koupelny a na venkovní terasu se prostě příliš nehodí. Pokud trváte na svém, dejte přednost tropickým dřevinám, které výborně odolávají povětrnostním vlivům a výkyvům teplot. V každém případě dbejte na ochranu dřeva v podobě olejů a vosků na dřevo. Dřevěná podlaha vás sice neokouzlí pořizovací cenou, ale potěší svou mozaikou, dlouhou životností a možností renovace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno